Farage: Barrosova rada jsou jen krminálníci a zloději

Už před lety paní Thatcherová přišla na to, na čem je založen tzv. evropský projekt. Věděla, že je to celé o odebrání demokracie národním státům a o předání této moci nesmírně nezodpovědným lidem. Předem ji bylo jasné, že euro nemůže fungovat a zcela správě předpovídala, co všechno může jeho plošné zavedení přinést za obtíže.

My v UKIP zaujímáme stejné stanovisko a já o tom v tomto parlamentu mluvím dlouhé roky. Nyní musíme konstatovat, že euro-katastrofa je velmi blízko.

Na druhou stranu, ani já jsem si ve svých nejpesimičtějších projevech nedovedl představit, pane Rehne, že Vy a další v Trojce se snížíte na úroveň obyčejných zločinců a ukradnete lidem peníze z bankovních kont. A to jenom proto, abyste udrželi nad vodou ten totální propadák, který se nazývá euro.

Vy jste se dokonce pokusil vzít peníze i malým investorům a tím jste přímo porušil slib, který jste dal v roce 2008.

Precedens byl stanoven a když se podíváme na země jako je Španělsko, kde rok za rokem bankrotuje 45% podniků, vidíme, jaké jsou vaše plány na řešení dalších výkupů z dluhů, které přichází.

Musím říci, že poselství, které tohle vysílá k investorům, je velice hlasité a jasné:

Vypadněte se svými penězi z Eurozóny dříve, než si pro vás přijdou.

To, co jste udělali na Kypru, ve skutečnosti zní jako umíráček eura. Teď už nikdo v mezinárodní komunitě nebude mít důvěru, aby tam své peníze ponechal. A jak je ironické vidět komentář ruského předsedy vlády Medvěděva, když říká: „Mohu to srovnat pouze s určitými rozhodnutími přijatými sovětskými úřady“.

A pak tu máme nový německý návrh, který hovoří o tom, že bychom ve skutečnosti měli zkonfiskovat část hodnoty majetku lidí v jižních středomořských státech eurozóny.

Současná směřování Evropská unie nelze nazvat jinak než komunismem. Otěže v rukou třímá moc postrádající jakékoliv omezení. Na jejím základě se čím dál tím více Evropanů dostává pod hranici skutečné bídy. Proto musím nahlas říci, že čím dříve tato podoba EU bude smetena, tím lépe pro všechny její obyvatele.

Jak této katastrofě můžeme zabránit my tady? Může s tím tento parlament vůbec něco udělat? Jistěže ano. Tento parlament má schopnost pohnat tuto komisi k odpovědnosti.

Osobně učinil jsem již první kroky a na stůl položil návrh k zahájení kritické diskuze. Hodně o ni však pochybuji. Jsem zvědavý, jestli kdokoliv z vás bude mít odvahu uznat mé pádné argumenty a podpořit tuto aktivitu. Se znalostí zdejších poměrů musím konstatovat, že o tom silně pochybuji…

Abych ale svoji řeč nezakončil příliš pesimisticky…Jsem přesvědčen, že i dnes jsou v Evropském parlamentu zastoupeni politici dosahující výjimečnosti baronky Thatcherové, kterou jsem zmínil na začátku. Mám nyní na mysli pana Fritse Bolkensteina. Všichni bychom si měli zapamatovat, co on jako bývalý komisař řekl o EP: „Už zde nejsou reprezentováni občané Holandska ani zbytku Evropy. Evropský parlament si žije ve federální fantazii, která už není udržitelná“.

Jak pravdivá jsou jeho slova!

Překlad: Miroslav Pavlíček, http://www.ac24.cz/

Pro ePortál.cz stylisticky upravil: Josef Provazník

Link na vystoupení Nigela Farage:

http://www.mojevideo.sk/video/1a2fa/nigel_farage_v_eu_parlamente__ste_obycajni_zlocinci_.html

Titulek redakčně upraven; Zdroj: ePortal.cz