Pro ruské a jiné přestupce zákona je u nás azylový ráj

Ještěže, se skupině tzv., „Vzpurných k*ndiček“ nepodařilo vzít k nám dráhu, to by se určitě staly nesmírně populárními a nepochybně by se zapojily do volebního klání velkého „Karla“, aby tak zpečetily jeho porážku. Ale nechme Pussy Riot stranou a vzpomeňme, s jakými bizarními argumenty dostávali naši emigranti „politický azyl“ na Západě. Já neříkám, že každý neměl právo vymanit se z komunistického zla. Měl. A mně k tomu chyběla pouze odvaha znovu začínat a starat se venku o děti.

Také se mi v Praze líbilo a maminka na mně visela. Také chalupa byla z důvodů ošizení státu o dědickou daň napsána na nás „mladé“a bylo i mnoho jiných důvodů. Ale rozebírat, proč jsem já neemigroval, není účelem tohoto článku.

Zdůvodnění udělení politického azylu byla často opravdu velmi úsměvná. Německé a jiné orgány samozřejmě potřebovaly ten teror u nás potvrdit a tak byly více než benevolentní. Znám jedno zdůvodnění azylu u člověka, který nejprve vlezl do KSČ, pak jel na dovolenou do Západní Evropy a na zpáteční cestě požádal v Německu o azyl.

A protože tam měl příbuzné a manžel jeho tety pracoval u policie, byl mu azyl udělen z těchto důvodů: „Dotyčný, kdyby se vrátil do Československa, by byl trestán“. Samozřejmě to je pitomost, za krátkodobé přetažení výjezdní doložky trest na svobodě nebyl. Pouze by nedostal další doložku, takže nějak by přece jen potrestán byl.

Také jsme znal povedenou rodinku, která proslula tím, že otec a živitel rodiny kradl prázdné láhve. Ono se to zdá směšné, ale pokud člověk vozí pro pivovar basy s pivem, už to tak směšné není. Ti to měli ještě jednodušší. Matka rodiny měla v Německu emigrovanou sestru, tak k ní vyjeli a požádali o azyl.

Jaké bylo zdůvodnění toho azylu nevím, možná, že dotyčný ty ukradené láhve zaměnil za nějaké podvratné tiskoviny a důvod byl na světě. Jenomže, poté co zkasírovali všechny možné dávky a podpory, je Německo znudilo a rozhodli se vrátit. Nevím, jaké doklady měli tehdy u sebe, ale vím, co bylo na hranicích.

Němečtí celníci a pohraničníci je tam podrobili velmi tvrdému sprdungu a sdělili jim, že pokud se opravdu do ČSSR vrátí, je pro ně Německo nastálo uzavřeno. S turistickým vízem ať nepočítají a tak určitě uvítali rok 1989, aby tam mohli opětovně oxidovat.

A v těchto intencích to nyní probíhá u nás. Jen role se vyměnily. Ruští, ukrajinští a jiní „političtí uprchlíci“ míří k nám. Já samozřejmě nechci tvrdit, že mezi nim nejsou oprávněné případy, ale můj sedmý smysl mi říká, že prostě azylová politika se zneužívala, zneužívá a zneužívat bude. Jenom ty role jednotlivých států se otočily.

Já to moc nečtu, já jen občas zajdu. Ale vidím, že nějaké ukrajinská pornohvězda se cítí býti politicky pronásledována, protože ji doma hrozí dva roky natvrdo. A dnes jsem si přečetl jímavý článek o tom, jak jsme „zavraždili“ nějakého Torubarova, který je určitě po smrti, protože za těch pár týdnů ještě nezavolal. Asi tam za ním pojede Kalousek s mobilem s ruskou SIM zapečeným v pirohu.

Zdroj.