Je nacismus levicový nebo pravicový? Nevěřte těm bolševickým lžím…

To mě zajímá už dlouho a docela se podivuji tomu, že nacismus je považován za pravicový, resp. za extrémní pravici.

Jiří Hermánek

Jiří Hermánek


Pokud moje paměť sahá, tak pravicové strany vždy bojovaly za minimální stát a maximální zodpovědnost občanů za svůj život, zatímco strany levicové vždy zastávaly stanovisko nedůležitosti jedince, ale důležitosti celku, chcete li národa, nebo společnosti. A podíváme li se na dvě strašné diktatury minulého století, nacismus a komunismus, najdeme hodně společných znaků.


kup-zde

Jistě, v jednotlivostech se ty režimy lišily. Komunismus chtěl buržoazii vyhladit, zatímco nacismus ji spíše využíval a uplácel zbrojními a jinými zakázkami. Ale třeba struktura státu, vedoucí úloha strany, nedotknutelnost vůdce a krutost proti obyvatelstvu byly velmi podobné.

Stalin stvořil Gulagy, Hitler koncentrační tábory. Stalin, osoby nepohodlné střílel, Hitler je popravoval ještě hroznějším způsobem a smrt mladé studentky Sophie Scholl gilotinou je otřesným zážitkem dodnes. Stačí, když na ni nějaký film vzpomene.

Takže diskuze, zda nacismus nebo komunismus jsou tak neplodné jako diskuze zda benzin nebo diesel. A přitom musíme dojít k závěru, že jak Ottův motor (zážehový-benzinový) nebo Dieselův motor (vznětový-naftový) mají stejný účel. Pohánět různé stroje, nejčastěji osobní a nákladní automobily.

e-shop-ceska-expedice

A podobně, jak komunismus, tak nacismus potlačovaly či někde ještě potlačují lidská práva a svobody a otázkou je, zda outfit skupiny Ortel toto naplňoval. Postačí vzít Internet použít němčinu a zadat heslo „SS divize Totenkopf“, při čemž zjistíme určitou podobnost mezi znakem této divize a logem na tričku Ortelu.

https://www.google.cz/search?q=divize+totenkopf&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjfpZHz1s_QAhWkJsAKHYzgCHAQ_AUICCgB&biw=800&bih=395

Ale stačí zabloudit do angličtiny a do našeho milého Googloše zadat „skull and bones“ a dozvíme se toto:

Skull and Bones (česky Lebka a kosti) je tajný spolek na Yaleově univerzitě ve Spojených státech. Byl založen na půdě univerzity roku 1832

https://www.google.cz/search?q=skull+and+bones&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=jVo-WPyHJ_Df8geG37OADA

Stahovat obrázky se mi nedaří a navíc to je ve většině případů zakázané. Ale, to platí v demokracii obecně, co není zakázané, to je povolené. A tedy, pokud Ortel nepřekračuje zákon, neměl by být pronásledován.

Vždyť toto se opakuje již po několikáté. V padesátých letech, v sedmdesátých letech a nyní toto:

Podle Bangy se na Českém slavíkovi nevědomky tleskalo nacistům. „Buďto ti lidé nevěděli, kdo je nebo co je Ortel. Ale mě spíš děsí to, že se o to ani nikdo nezajímal. Pan Tomáš Hnídek, nikoliv Ortel, je Plzeňákům velice dobře znám velmi dlouho jako ultrapravičák. Jeho myšlenky jsou známé všem, kdo se zajímají o to, co nebo kdo je Ortel. A já jsem to věděl, proto jsem se v tu chvíli zvednout musel. Považoval jsem to za svoji občanskou povinnost dát najevo, že nenávisti nikdy nebudu říkat ano.“

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Radek-Banga-Vyhrozuji-mi-smrti-povesenim-plynem-Ortel-se-foti-s-neonacisty-vsichni-to-vedi-Cesi-jsou-slusni-proto-vede-Babis-a-ne-naciste-464820

A co s tím? Plzeň samozřejmě znám a její proslulé výrobky též. Dokonce jsme na přímý pohled od „Lázní“ instalovali GSM zařízení. Ale, jestli je pan Tomáš Hnídek „ultrapravičák“ nebo, podle mě „ultralevičák“, nevím. A upřímně řečeno mě to ani nezajímá, protože mě nezajímá ani jeho hudba, ani jeho texty.

Ale, myslím si, že u nás, podobně jako v jiných zemích, máme něco, co se v principu jmenuje „Úřad na ochranu Ústavy“ i když v detailu to je třeba BIS. A ti jsou placeni za to, že sledují, monitorují „podvratné živly“ a v nutném případě zakročí.

Ovšem, na druhou stranu, pískat na představení je celkem zažitý postup a dlouho dozadu v dějinách byl používán jako výraz nesouhlasu, často však také jako výraz souhlasu či obdivu.

Divadlo, a Slavík není ničím jiným než divadlem, prostě takovýto postup umožňuje. Otázkou pouze je, zda ten důvod byl skutečný nebo pouze demonstrativní. To opravdu nevím.


polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.