Zapomeňte na Jirku Bradyho. Mediální žumpa lejna tahá jako králíky z klobouku

Ostatně, jisté procento na Jirku Bradyho, který se, ověšen nejrůznějšími druhořadými metály, vrátil slavně do své nové vlasti, už určitě zapomnělo. Prostě to není taková trvalka, jako Janoušek, Kramný nebo dokonce David Rath.

Mediální realita

Mediální realitaA vůbec byl ten měsíc říjen 2016 docela turbulentní a je skoro nemožné si všechny ty kauzy pamatovat, ale jedno vím určitě. JB (to prosím není značka whisky) předcházelo šaškování okolo „zpoždění“ na pohřeb bývalého slovenského prezidenta Kováče.
kup-zde

Panenky se mi protáčely, když jsem ty žvásty skenoval, protože pročítat je bych považoval za ztrátu času. Letadlo se zpozdilo, ale část pohřbu se stihla a myslím, že slovenská strana byla s účastí dvou českých prezidentů velmi spokojena.

Prostě jsme vyjádřili úctu zemřelému a projevili takovou vzájemnou náklonnost, jaká tady na počátku 90. let ani trochu nepanovala. Ovšem z vřeštění antizemanovských agitátorů z povolání jsem pochopil, že za to drobné zpoždění je, jak jinak, vinen prezident Zeman.

Ten je také vinen tím, že si přesně nepamatoval titulek článku Ferdinanda Peroutky, i když charakter jeho psaní v oněch kritických letech 1938-1939 by přesně takovému titulku nasvědčoval. A již se věci začaly šinout k velkému finále: Dalajláma-Herman-Brady-Zeman.

Těch několik dní před 28.říjnem se podobalo mužům v zákopech, kterým nad hlavami létají nepřátelské kulky a oni nemohou ani hlavu vystrčit. ano, přesně taková to byla přestřelka. Mluvil-nemluvil, slíbil-neslíbil, telefonoval-netelefonoval. Jediné ale bylo jisté, ministr Herman se prohřešil.

e-shop-ceska-expedice

O tom nemohlo být žádného sporu, vládní linie byla naprosto jasná: Žádný dalajláma ve vládní, tedy ministerské úrovni. Žvaňte si chlapci, co chcete, ale soukromě. A teď ještě, nějací snaživci tvrdí, že to prohlášení čtyř bylo jako zvací dopis v roce 1968.

Je úděsné, jaké kraviny musí tato naše společnost od těch kreatur snášet. Opravdu úděsné. Ale k věci. Celá ta show vyvrcholila na Staroměstském náměstí, ale ještě předtím v televizi Prima. Ta si nechala naprosto dobrovolně nasrat na hlavu, když jí Krausova firma dodala něco jiného, než bylo objednáno.

A ještě to, se sevřenou prdelí, odvysílala, aby jí to tam „revolucionáři“ nerozbili. Ti jen představili „jeho nové jasné veličenstvo“, pasivního a bez názoru „kandidáta na prezidenta“. A tím šílení kolem 28. října pominulo, i když mnozí doufali v opak.

Přijelo k nám, pár dní poté, pár děvčat z Ostravy a pídily se, kde jsou ty slavné „dny neklidu“ nebo co? Já to nevěděl, niko no nevěděl, ale nelze vyloučit, že se nějaká dvojice neklidně pohybovala pod peřinou a ani 17. listopadu se nic nedělo.

Až v sobotu, kdy romský muzikant Radek Banga vypískal při „Slavících“ skupinu Ortel a jejího frontmena Tomáše Ortela. A samozřejmě, bylo z toho pozdvižení, které trvá až dodnes a jen čeká, kdy odchcípne.

Stejně jako moje první žena po náročných úkonech hlásila „chcíp kanárek“.

Tak, ono to nebude trvat dlouho, od zítřka začne platit milované a proklínané EET. Já se tedy pamatuji na ET, na tom jsem byl s dětmi a my všichni dospělí jsme na tom filmu byli dojatí. Nevím, jak děti, ty se ale spíš bavily, než cokoli jiného.

A co říci k EET? Je to jako s cigaretami naruby. Jsem celkem zavilý nekuřák, kuřáci mně smrděj a považuji je za idioty, kteří, ke škodě svého zdraví, utrácejí velmi významné částky za, s prominutím, už s tím přestanu, za hovno.

A tak jsem někdy přišel na myšlenku, že kdyby dnes někdo přišel s myšlenkou prodávat nikotin ve formě cigaret, tak mu to, myslím, hygienická služba nepovolí. Nebo jiný orgán státní správy, co já vím. Prostě by se vůbec nezačalo „cigaretovat“.

A s EET to je totéž, ale v opačném gardu. Kdyby, teoreticky (vím, že tehdy nebyly technické prostředky) tady EET existovalo 100 let, tak to prostě nepřipadne nikomu divné stejně, jako dnes nikomu nejsou divné cigarety.

A když se nad zamyslím přímo hlavou, tak si tou hlavou myslím, že ty cigarety jsou o hodně větší nesmysl, než EET, i když nechci tvrdit, že EET smysl má.

Jinými slovy, já neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde.

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.