Tak za toto svinstvo by měla být Chovancova hlava dávno na stříbrném podnose. Figurují v tom i tyto firmy: Patočka a Uhlová

Původně už jsem se tématu neziskovek dál věnovat nechtěl. Ostatně ve třech předchozích článcích jsem toho zjistil více než by mi bylo milé.

chovanec nebo Chovanec? Či odporná vepřová halva z ČSSD?

chovanec nebo Chovanec? Či odporná vepřová halva z ČSSD?


Přesto mi to nedalo a ještě jednou jsem prošel neziskovky, které obdržely v loňském roce dotace v rámci integračních projektů. V předlouhém seznamu mě upoutala neziskovka s názvem Centrum pro média, ekologii a demokracii (CMED), která získala 583 200 Kč. Podíval jsem se na její web a nebudete věřit, jaká jména v ní figurují.

zdroj: Přehled projektů realizovaných v rámci integrace cizinců v roce 2015

Patočka je stará známá firma

CMED bylo založeno v roce 2007 a v současné době má devět členů. Jedním z místopředsedů je notoricky známý neomarxista Jakub Patočka a mezi členy figuruje také Jan Beránek, Saša Uhlová. S Beránkem se Patočka zná už drahně let, protože společně založili v roce 1989 nátlakovou organizaci Hnutí duha. Samotný Beránek byl kdysi šéfem Strany zelených a od roku 2014 je programovým ředitelem Greenpeace Středozemí a Blízký východ.

Sašu Uhlovou jsem vám představoval již v minulých textech, tak ji vynecháme a pojďme rovnou k Patočkovi. Asi si jej budete pamatovat z Kuřimské kauzy, kdy pomáhal společně se současnou ombudsmankou Annou Šabatovou Kláře Maurerové v její snaze adoptovat údajně třináctiletou dívku Annu. Z té se nakonec vyklubala nejméně dvakrát tak stará Barbora Škrlová a na Maurerovou později prasklo, že brutálně týrala své dva syny. Šabatová i Patočka z celé této kauzy překvapivě vyvázli „bez ztráty kytičky“.

Šíříme dobro za vaše peníze

Patočka mimo jiné dlouhé léta šéfoval Literárním novinám a snažil se ve veřejném prostoru prosazovat své vpravdě zvrhlé neomarxistické vize. Ačkoli měl vždy blízko k zeleným, před třemi lety vycítil příležitost a stal se členem ČSSD. Nu a v tento moment se můžeme vrátit zpátky na začátek článku, který se v prvé řadě jmenuje obskurnímu spolku CMED. Zmiňovaných téměř 600 000 Kč totiž Patočka a spol. získali od resortu, který řídí Milan Chovanec z ČSSD.
kup-zde

Pokud toto není jasný střet zájmů, tak co už jiného? Chovanec prostě a jednoduše přihrál několik set tisíc korun neziskovce svého stranického kolegy. Lhostejno, jestli jde jen o náhodou či o záměr, je to nehoráznost. Patrně vás bude zajímat, na co Centrum pro média, ekologii a demokracii peníze využilo. Chtělo by se mi napsat, abyste se ani neptali, ale jistě budete zvědaví, tak vás nebudu dlouho napínat. Peníze šly samozřejmě na „správnou věc“. Už jste klidnější?

Ruka ruku myje

Jak se uvádí na webu CMEDu, díky penězům z Ministerstva vnitra (tedy díky našim penězům, protože ministerstvo žádné své peníze nemá) mohl Deník Referendum zaměstnat čtyři redaktory ze třetích zemí. Ještě se sluší a patří poznamenat, že sedm z devíti členů CMED je zároveň členy redakce Deníku Referenda. Nelíbí se vám snad, že ministr Chovanec posílá peníze do neomarxistického deníku, který mj. brojí proti kapitalismu? Máte smůlu, milánkové.

Je skutečně nehorázné, že si dovolí ministr Chovanec posílat stovky tisíc svému spolustraníkovi Patočkovi. Vy každý den chodíte do práce, dřete, abyste platili daně, ale neziskovkářům typu Uhlové, Patočky a spol. stačí vyplnit správně dotační formulář, sejít se u kafe s ministrem Chovancem a mají vystaráno. Oni přece šíří dobro, tak proč by nemohli dostat část z vašich daní? Pokud s tím máte problém, jste xenofobové, populisté a příznivci krajní pravice vůbec!

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.