Blbá Pohádka o Voklálovi a Hojanovi

Žili byli Voklál a Hojan. Voklál byl primátorem a Hojan byl jeho náměstkem. Voklál patřil ke straně NE a Hojan k partě Umřít Prno. Voklál i Hojan milovali peníze, moc a majetek.

Matěj Hollan asi pod vlivem čehosi | foto: youtube.com

Hojan byl zkušený aktivista a jeho manželka i jeho různí přátelé a známí pracovali v různých neziskovkách a nadacích apod.

Voklál měl zdrojů, jak přijít k penězům, více. Například se domluvil se zahraniční firmou, která vlastnila více než 40% akcíí Vodovodů a Kloak v městě Prně. Voklál to zařídil tak, aby mohla ta zahraniční firma odírat občany města Prna. Firma dostávala ročně milióny a Voklálovi vždycky něco z toho nechala. Za dobré služby. Nesmíme zapomenout, že takový výhodný obchod pomohli Voklálovi zajistit jeho předchůdci.

Hojan Voklálovi také mohl přispívat. Společně vytahovali z pokladny města Prna statisíce a pak se dělili. Měli vymyšlenou spoustu různých fíglů. Jeden z nich byl projekt SEHNUTÍ. Město Prno poskytlo finanční dar 300 000 .- neziskové organizaci SEHNUTÍ. Tento dar nafingovali, že je prý určený pro konkrétní pomoc do odkrajinského Kharkova.

Konkrétní pomoc měla spočívat v humanitární dodávce kojenecké vody:
Finanční dar pro Sehnutí ve výši 300.000,- :

  • Příprava projektu – 51.250,- Kč
  • Personální náklady na pracovníky hnutí – 45.000,- Kč
  • Pořízení kojeneckých vod – 12.221,- Kč
  • Doprava, ubytování, stravné – 126.800,- Kč
  • Mediální propagace, webové stránky, sociální sítě – 64.729,- Kč

„Přesné náklady městu samozřejmě doložíme, chceme, aby vše bylo maximálně transparentní,“ ujistila koordinátorka akce paní Chaloupková – Hojanová ze Sehnutí. Kharkované se na pomoc z Prna mohou těšit jak chtějí (slíbené platí 99 let)… Jak nám koordinátorka akce přiznala, pan náměstek primátora Prna se do ukrajinské metropole také moc těší. Jedno balení vody chce totiž místní samosprávě předat osobně brněnský náměstek Hojan z hnutí NeŽít Prno. Při té příležitosti si nechal Hojan namasírovat v Odkrajině celé tělo v Masosalámochistickém salónu… Chytrolín.

Příběh je smyšlený, podobnost se skutečnými osobami je zcela náhodná. A asi i nemožná. Vždyť takoví zlolidé jistě ani neexistují…


Přišlo e-mailem do redakce