Ten, kdo brání vraždění, ten je snad hoden opovržení?

Jsou věci nahodilé a jsou věci soustavné. Nikdo nedokáže říci, kdy a kam přijde velká voda či povodeň nebo kdy koho kdo zavraždí. Jak za monarchie, tak za republiky, za Gottwalda, Novotného, Havla, Klause či Zemana se vraždilo.

Jiří Hermánek


Číslo přesně neznám a ani ho nehodlám hledat, ale myslím, že je to okolo 200 vražd za rok na území českých zemí.

A, samozřejmě, také nehodlám hledat přesné číslo, je to asi 800 mrtvých při dopravních nehodách za rok. Zatímco před 50 lety to bylo, v celém Československu, něco přes 1.000 mrtvých.

To všechno, bohužel, jsou nemilá, nešťastná, tragická, ale svým způsobem pochopitelná a přirozená čísla. A boj proti nim je soubojem s větrnými mlýny a úspěch je často jen dočasný. A hlavně, všichni tito mrtví jsou „domestikovaní“.

Sice, jsou jak oběti dopravních nehod, tak i vražd ze žárlivosti, občas cizinci. Ale to pro vyznění celé statistky hraje jen marginální roli. Ale, u toho, co se včera stalo v Berlíně, vůbec takto hovořit nemůžeme.

Ten incident, při kterém již podruhé útočil terorista pomocí nákladního vozu, kamionu, nebyl nahodilý.

Ten se navléká, jako korálky na šňůru, vedle útoků v Paříži, útoku v Nice, masakru v Mnichově (i když mnozí budou tvrdit, že o žádný teroristický útok nešlo, ale jen o „pubertální výstřelek). A prakticky současně se na hudebním festivalu v Ansbachu neúspěšně odpálil Syřan.

banner-cex-660x220

Tedy, on se odpálil velmi úspěšně, jenomže chtěl, s sebou vzít co nejvíce obětí, a to se mu díkybohu nezdařilo. Ale jeho úmysl, vraždit nevinné teroristickým způsobem, mi nikdy nikdo nevymluví.

A snad poslední kamínek v tom vražedném náhrdelníku je nyní ten vražedný náklaďák v Berlíně. Aniž bych si jakkoli chtěl dělat legraci, tak mám obavy, aby se mezi atentátníky nerozmohla nějaká neoficiální soutěž, kdo se zmocní většího a těžšího vozu a kdo s ním bude lépe manévrovat, aby zabil, co nejvíce lidí.

Je to sice morbidní myšlenka, ale morbidní je celý ten vývoj s přistěhovalectvím, hlavně do Německa. Francie má o trochu jinou historii. Absolutně nechápu, jak může kdokoli soudný schvalovat tuto nešťastnou, katastrofální a fatální politiku kancléřky Merkelové.

Ale, jak vidět, může. Redaktorka ČT, Blanka Závitkovská nám dnešním pořadu kanálu ČT 24

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/216411058061220

sdělila něco v tom slova smyslu, že „ošklivá AfD požaduje přehodnocení německé azylové politiky“ a řekla to tónem, že je to něco velmi ošklivého, ty chudáky teroristy do země už nebrat.

A proto jsem zvolil titulek článku takový, jaký jsem zvolil a sice:

Bránit vraždění znamená opovržení


polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.