Velkohubý Obama, mocný, ale ne všemocný Putin a zcela bezmocná EU

loading...

Včerejším dopoledním zprávám dominovaly tři události. Hromadná havárie na D1, projev ruského prezidenta Vladimíra Vladimiroviče Putina a dopadení a zastřelení zbabělého teroristického vraha, Tunisana Amise Amriho.

Jiří HermánekJiž hnusná Husákova normalizace znala předpověď počasí, monitor počasí a měla k dispozici též posypové vozy. Ale, jak vidno, ani ve směru údržby silnic a dálnic jsme o moc dál nepokročili, možná, že spíše naopak.

Možná by bylo třeba zamyslet se nad tím, kde má ředitel údržby dálnic měkkou zadní část a tam ho nakopnout. To obvykle pomáhá.

Obamova administrativa prý, podle VVP, prohlásila, že USA mají ty nejmocnější ozbrojené síly na světě. To, myslím si, vůbec nikdo, natožpak Rusko, nezpochybňuje. Ovšem, kvantita ještě neznamená kvalitu a v nich může být obrovský rozdíl.

Třeba v tom, jak si vojáci jsou schopni poradit s klimatickými podmínkami, nepohodlím a podobně. Ovšem, prakticky nikdo asi neuvažuje o dobytí Ruska konvenčními zbraněmi. O tom, že by se širými ruskými pláněmi valily na Moskvu motorizované divize útočníka.

loading...

To už tu bylo a vloni v květnu slavila Moskva 70. výročí vítězství. Ale na oslavě byla všem vazalům zakázána účast a snad jediný, český prezident Zeman, se z tohoto zákazu, když za cenu těžkého konfliktu s místodržícím, vymkl.

Princip je jednoduchý. Rusko nemá, a asi ani mít nechce, takové ozbrojené síly, aby mohlo všude na světě šířit svoji doktrínu „demokracie, lidských práv, humanismu a homosexualismu“. Ostatně, ani žádnou takovou doktrínu nemá.

Jeho doktrína, jak jsem jednak z projevu Vladimíra Vladimíroviče a jednak z obecného chování Ruska vyrozuměl je, lidově „vesele, jó vesele musíš život brát. Když tě někdo napadne, do čenichu mu dát“.

I přes naší veškerou propagandu se, podle mě, Rusko nechystá napadnou ani Pobaltské státy, ani Polsko a vůbec se už nesnaží o nastolení poválečného pořádku.

A všichni ruští politici vědí, jak dementně se zachoval Gorbačov, když počátkem 90. let uvěřil slibům Západu o nerozšiřování NATO směrem na Východ.

Takže, jenom mocný jaderný arzenál brání Rusko před napadením z jakékoli strany, ale aktivní použití těchto zbraní proti Východní a Střední Evropě by mohl zvažovat jen ten, kdo je, jak již výše uvedeno, ducha mdlého.

loading...

A bezmoc EU? Základní otázkou je, zda jde o bezmoc hranou, či bezmoc gravitační. Tedy takovou, kdy proti přitažlivosti zemské neumíme nic moc udělat. Jde o navracení uprchlíků. V poslední době mnohokrát zmíněný Anis Amri byl obyčejný zločinec.

Žádný azylant, to ani náhodou. Odseděl si v Itálii několik let a celou dobu se jako kriminálník choval. A naše „slavná EU“ není ani schopna takovéto lidi repatriovat do jejich vlasti, do země, jejichž pas nebo lépe občanství mají.

To je buď trestuhodná nedbalost, nebo neschopnost nebo prostě a jednoduše záměr. Vedení EU o takové repatriaci, jak je vidět, nemá zájem.

Nemá zájem, aby se „uprchlíci“, ať už jde o jakékoli kriminálníky, vraceli do země původu a proto pro to vůbec nic nedělá.

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.

Čtěte dále:

Jak Baba Jaga Merkel vládla s odpornými skřety S pohádkáři jako by se po Donutilově proslovu roztrhl pytel. Inu i já se přidávám se svou pohádkou. Upozorňuji, že jakákoli podobnost se současným děn...
Slávku Sobotko, okamžitě objednejte 720 km žiletko... Němci zavřeli hranice s Rakouskem a je otázkou času, kdy je Rakousko zavře s Maďarskem. Denně totiž přes Maďarsko proudí v průměru 8 000 migrantů doRa...
Erdogan v pasti Bývalý bezpečnostní poradce Bílého domu Michael Flynn, tak jako turecko-iránský psychopaticky "miliardář" Zerrab, o kterém jsem před nedávnem opět psa...
Prezident Putin: Medvěd se nebude ptát, co mu Zápa... Petr Hájek komentuje zásadní realistický projev prezidenta Putina, který se od pozadí, na němž probíhá západní hra na ukrajinské volby, odlišuje stejn...
Naše křižácké tažení Ukrajinou vůbec nemusí skonči... A jedinou moji útěchou je, že se snad náš národ ve své rozumné většině takového tažení nezúčastnil a ani nikdy nezúčastní.Bylo to vidět již v těch dob...
Amerika v plamenech: Černá sedlina společnosti rab... Bylo jen otázkou času, kdy v Americe vypuknou další černošské nepokoje. Po loňském Fergusonu přišel na řadu marylandský Baltimore. Události v obou měs...
Jsou jak zvěř, ale media o nich lžou a lhát nepřes... Nebohý utonulý syrský chlapec, či zubožený otec, kterému novinářka podrazila nohu, nebo děti a jejich matky, trpící před plotem v Maďarsku. To na nás ...
Putinova bomba, která nesmrdí a nezabíjí udělala z... Vladimír Vladimirovič Putin již zcela vytlačil Baracka Husseina Obamu z místa předního světového vůdce. Již to není černoušek Obama, kdo určuje směr v...
Skandály s americkým špiclováním všech a všeho bud... Včera přinesly New York Times a The Guardian další porci informací od Edwarda Snowdena. Vyplývá z nich, že americké a britské tajné služby prolomily t...
Maďarsko bude bojovat s Bruselem až do odchodu z E... Premiér Viktor Orban v parlamentu oznámil, že jednou z nejdůležitějších úloh pro rok 2014 je ochrana vládního systému na snížení cen veřejných a komun...
loading...