Velkohubý Obama, mocný, ale ne všemocný Putin a zcela bezmocná EU

Včerejším dopoledním zprávám dominovaly tři události. Hromadná havárie na D1, projev ruského prezidenta Vladimíra Vladimiroviče Putina a dopadení a zastřelení zbabělého teroristického vraha, Tunisana Amise Amriho.

Jiří HermánekJiž hnusná Husákova normalizace znala předpověď počasí, monitor počasí a měla k dispozici též posypové vozy. Ale, jak vidno, ani ve směru údržby silnic a dálnic jsme o moc dál nepokročili, možná, že spíše naopak.

Možná by bylo třeba zamyslet se nad tím, kde má ředitel údržby dálnic měkkou zadní část a tam ho nakopnout. To obvykle pomáhá.

Obamova administrativa prý, podle VVP, prohlásila, že USA mají ty nejmocnější ozbrojené síly na světě. To, myslím si, vůbec nikdo, natožpak Rusko, nezpochybňuje. Ovšem, kvantita ještě neznamená kvalitu a v nich může být obrovský rozdíl.

Třeba v tom, jak si vojáci jsou schopni poradit s klimatickými podmínkami, nepohodlím a podobně. Ovšem, prakticky nikdo asi neuvažuje o dobytí Ruska konvenčními zbraněmi. O tom, že by se širými ruskými pláněmi valily na Moskvu motorizované divize útočníka.

loading...

To už tu bylo a vloni v květnu slavila Moskva 70. výročí vítězství. Ale na oslavě byla všem vazalům zakázána účast a snad jediný, český prezident Zeman, se z tohoto zákazu, když za cenu těžkého konfliktu s místodržícím, vymkl.

Princip je jednoduchý. Rusko nemá, a asi ani mít nechce, takové ozbrojené síly, aby mohlo všude na světě šířit svoji doktrínu „demokracie, lidských práv, humanismu a homosexualismu“. Ostatně, ani žádnou takovou doktrínu nemá.

Jeho doktrína, jak jsem jednak z projevu Vladimíra Vladimíroviče a jednak z obecného chování Ruska vyrozuměl je, lidově „vesele, jó vesele musíš život brát. Když tě někdo napadne, do čenichu mu dát“.

I přes naší veškerou propagandu se, podle mě, Rusko nechystá napadnou ani Pobaltské státy, ani Polsko a vůbec se už nesnaží o nastolení poválečného pořádku.

A všichni ruští politici vědí, jak dementně se zachoval Gorbačov, když počátkem 90. let uvěřil slibům Západu o nerozšiřování NATO směrem na Východ.

Takže, jenom mocný jaderný arzenál brání Rusko před napadením z jakékoli strany, ale aktivní použití těchto zbraní proti Východní a Střední Evropě by mohl zvažovat jen ten, kdo je, jak již výše uvedeno, ducha mdlého.

loading...

A bezmoc EU? Základní otázkou je, zda jde o bezmoc hranou, či bezmoc gravitační. Tedy takovou, kdy proti přitažlivosti zemské neumíme nic moc udělat. Jde o navracení uprchlíků. V poslední době mnohokrát zmíněný Anis Amri byl obyčejný zločinec.

Žádný azylant, to ani náhodou. Odseděl si v Itálii několik let a celou dobu se jako kriminálník choval. A naše „slavná EU“ není ani schopna takovéto lidi repatriovat do jejich vlasti, do země, jejichž pas nebo lépe občanství mají.

To je buď trestuhodná nedbalost, nebo neschopnost nebo prostě a jednoduše záměr. Vedení EU o takové repatriaci, jak je vidět, nemá zájem.

Nemá zájem, aby se „uprchlíci“, ať už jde o jakékoli kriminálníky, vraceli do země původu a proto pro to vůbec nic nedělá.

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.

Čtěte dále:

Volná cestado Evropy už jen pro teroristy Byl by to dobrý vtip, kdyby ovšem nešlo o hořkou tragédii. Těžko lze rozhodnutí Makedonské vlády o povolení nelegální migrace jen z bojujících syrskýc...
Na veřejnost unikl tajný seznam agentů Vladimíra P... Přibývá článků, úvah a debat o tom, kdo je v České republice ruským agentem. Tím nejhorším je pochopitelně Václav Klaus, ale odhady ostatních se liší....
Příprava na jednání s Junckerem – Ožrat se j... Před setkáním s Putinem Donaldu Trumpovi vyčítali, že se málo připravil. Předpokládám, že před dnešním setkáním s Jean-Claude Junckerem to nepodcení. ...
Euro a socialismus. Dvě příčiny řeckého krachu... Socialismus je o vyhazování peněz a podplácení voličů. Ne ten sovětského typu, ten přežívá jen v několika kasárenských režimech na světě, ale ten "Špi...
Má u nás pravice ještě šanci? Ale až po vystoupení... Již víme, že nám ta slibovaná pravice, kterou jsme si zvolili, ty tři roky nevládla. Státní dluh vesele rostl dál a s ním i daně. Ale není divu. Však ...
Vítači jsou odporní zločinci. Přivandrovalci nejso... Neziskovkáři a všichni další vítači v médiích a politice používají stran migrace samá vzletná slova. Evropské hodnoty, humanismus, pomoc bližnímu atd....
Co znemená „evropské právo“? Totalitní... V současné době se setkáváme se slovy typu „právo EU nám stanoví“, „dle práva Evropské unie“, „zákon je v rozporu s právem EU“ apod. Ne každému je vša...
Ředitelka elitní školy v USA vyhodila učitele těle... Bývalý učitel tělesné výchovy ze školy Nejsvětější Trojice v New Yorku, Gregory Kenney podal žalobu na ředitelku školy, která je lesbou, protože ho pr...
Za pravou Evropu Ještě něco doutná v našem lidu, co ho odvrací od propasti zvané moderní Evropa, ale setrvačnost směřování je příliš silná a úsilí, které je nutné vyna...
Propaganu šíří tři západní agentury Je přímo do očí bijící, jak se mediální trh zaplňuje neziskovými organizacemi, které využívají panující předválečné klima k obohacení svých zakladatel...
loading...