Proč mám vůči milovaným Spojeným státům takové výhrady?

Ať nám komunisté lásku k SSSR vtloukali do hlav, jak chtěli, tak přesto nic. Ano, pokud to patřilo k bontonu, tak jsme těch „pár“ kalíšků vodky se sovětskou delegací vypili, ale ta bolest hlavy za tu vodku snad ani nestála, že?

Jiří HermánekAle blog není o SSSR, potažmo o Rusku, ale o Spojených státech amerických, tedy zkráceně o U.S.A. Celou dobu té Husákovské temnoty, kdy jsme sice mohli flákat práci, jezdit na chaty už ve čtvrtek, opíjet se levným pivem a vůbec užívat si života, jsme toužili po USA.

Po těch USA, kde by nás, s takovýmto přístupem k práci, z té práci na hodinu vykopali a my bychom letěli velkým, obrazným obloukem. Ano, Amerika pro nás byla tím bájným ostrovem tvrdé práce, dobrých peněz a velkých svobod.

Ale, ono se to tak nějak začalo otáčet. Jistě, „Affirmative Action“, politika podporování menšin, zvláště pak rasově znevýhodněných, může znít krásně, ale nemusí mít krásné důsledky. Je to v bleděmodrém totéž, jako zvýhodňování uprchlíků v Německu.

Zvýhodněný „Afroameričan“ nebo zvýhodněný „uprchlík“ moc dobře vědí, že na ně nesmí být kladeny takové nároky jako na „znevýhodněné“ bílé či jiné a okamžitě se podle toho začnou chovat.

V jednom filmu z univerzity hraje Anthony Hopkins profesora, kterému na přednášky či semináře soustavně nechodí dva studenti. A tak on o nich poznamená něco takového, že to jsou „strašidla“.

A někdo to práskne, ona „strašidla“ jsou dva černí studenti, dívka a chlapec, kteří nepokládali za nutné do školy chodit, protože jsou „zvýhodněni“. A profesor kvůli tomu vyletí z univerzity a má zkažený život. A „zvýhodnění“ studenti se mohou flákat dál.

A to samé je s homosexuály. Nic proti nim nemám, ale ten kravál, co kolem sebe dělají, je nesnesitelný. Já jsem přece taky trochu sexuálně „postižený“, už nezmáknu deset čísel jako v 19 letech.

A taky by mě zajímalo, jestli nové Donaldovo koště z ulice Tržiště bude také tajtrdlíkovat na Prague Hrdosti jako dřív Šapitó?


banner-cex-660x220

A jdu snad proto někam, s ostatním seniory demonstrovat? A kamarád Vláďa, ten je na tom ještě podstatně hůř. Ten má po žížálkách úplně, jeho žena mu vystavila stopku. A chodíme se snad někam shromažďovat, abychom tento svůj sexuální úděl ventilovali?

A samozřejmě, nejrůznější další americké levicové úchylky, které pomalu ničí principy, na kterých Amerika stojí a které, asi, bráno do důsledků, způsobily odklon od americké levice k pravici.

A také jsme viděli, jak nejrůznější vymyšlené „sexuální skandály“ Donalda Trumpa měly na ti volbu malý nebo dokonce nulový vliv, což tento trend odklonu od levice velmi dobře charakterizuje.

And Last but not Least: Americká, tedy USA, zahraniční politika. Pokud má člověk silnou motorku a umí ji zvládat, tak prostě jezdí. Jezdí do té doby, než mu nějaký nepozorný řidič zkrátí život. A pokud má někdo nejmocnější armádu na světě, uvažuje, jak ji použít.

A ať už to byl Irák, kdy byla použita naplno, nebo „arabské jaro“, kde spíše jistila terén, či Libye, kde to angažmá, ať už bylo jakékoli, bylo velmi škodlivé a Evropa nese důsledky tohoto euro-amerického dodnes.

No a, samozřejmě Ukrajina. Jen absolutní dement mohl ten vliv Západu na odstřelení prezidenta Janukovyče nevidět. Vždyť se s tím vůbec nikdo netajil. ČT naprosto nepokrytě hýkala: „Ano, my chceme, aby Ukrajina byla naše“.

A pokud, Ukrajina bude „naše“, tak logicky nebude spojencem a nárazníkovým pásmem Ruska. Manželka má osmiletého synovce Jakoubka a i ten by pochopil, že onen „Majdan“ nebyl ničím jiným, než velmi významným protiruským tahem USA.

No a, protože mnozí máme cit pro Fair Play, tak jsme to viděli a od samého začátku an to upozorňovali. Ale to nebyl „antiamerikanismus an sich“, tedy sám o sobě, ale protest proti této brutální protiruské akci.

Akci, kterou Rusové zvládli zcela bravurně. Místo toho, aby v Sevastopolu byla americká flotila. Někteří pomýlenci, kteří nevědí, z kolika různých typů hladinových plavidel je taková flotila složena si myslí, že pro letadlové lodě ba tam bylo těsno…

Tak tam je a stále zůstává flotila ruská, dříve sovětská a to, odhaduji, dobrých 80 let. Z toho plyne, že strategická rovnováha nebyla, díky Rusku vůbec narušena a není absolutně žádný důvod na Rusko prskat.

Prostě, to s tou Ukrajinou, vážení, nevyšlo, jak jsme chtěli (i my jsme součástí té koalice a Herr Schwarzenberg to svým šaškováním na Majdanu 100% prokázal) a tak bychom měli svěsit ohon mezi běhy a snažit se, místo věčného nasazování, o mírové soužití.

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.