Vánočním poselství Miloše Zemana. Podepíši každou větu

Málokdy se stane, když slyšíte projev nějakého politika, že souhlasíte se vším, co říká. Mě se to stalo zrovna včera, když jsem poslouchal vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana.

Prezident Miloš ZemanKdyž jsem v jeho projevu hledal jednu jedinou větu, se kterou bych nesouhlasil, musím říci, že jsem ji skutečně nenašel.

Například s ním musím souhlasit s tím, že i když máme růst ekononimky, jak je možné, že klesají investice do infrastruktury. A bohužel tak klesá i naše stavebnictví, což mne, jako člověka, který je původním povoláním stavař, zvlášť bere za srdce.

Také s ním musím souhlasit s tím, že je absolutní nesmysl podporovat sociálními dávkami ty lidi, kteří nechtějí chodit do práce.

Souhlasím i s prezidentovým názorem v tom, že za tzv. „brexit“ nemůžou občané Velké Británie, ale neschopné a byrokratické vedení Evropské unie, které způsobuje své odcizení od občanů a nedokáže ani ochránit své vnější hranice. (viz můj článek Kdo může za Br- a podobné exity?)

Souhlasím s ním i s politikou vůči Číně, kdy při návštěvě čínského oprezidenta v Praze bylo podepsáno třicet významných hospodářských dohod. Ať se to jeho kritikům líbí nebo ne, naše země takovéto investice a další hospodářskou spolupráci potřebuje, když všichni cheme jít ekonomicky dopředu. (viz můj článek Obchodní vztahy se zahraničím se mají prohlubovat. I s Čínou)

Samozřejmě s prezidentem souhlasím i s přístupem k tzv. migrantům, když je mezi těmito migranti a aktéry odporných proalláhovských teroristických činů přímá souvislost. Stejně jako prezident republiky i já odmítám umístění na naše území tzv. migranty. Ať se jim pomáhá na jejich území a ať se nevytváří podhoubí k tomu, že se nám zde bude někdo nad naší kulturou tzv. urážet, což může vést až k oněm zmíněným teroristickým činům.

Zrovna tak jsem proti cenzuře internetu. Taktéž nemám rád, když má někdo někomu bránit, aby vyslovoval své názory. A to o to víc, když by mělo jít dokonce o názory mé vlastní. V tom skutečně neznám bratra!

banner-cex-660x220

Stejně jako prezidenta republiky, tak i mne potěšilo vítězství Donalda Trumpa v amerických volbách. A to pro jeho razantní styl vůči nelegální migraci a proti islámskému terorismu. Možná bych ještě, být panem prezidentem Zemanem, upozornil i na to, že Donald Trump chce investovat do budování a modernizování infrasktruktury. Z toho by si podle mého názoru měli vzít vzor i evropské levicové strany typu sociální demokracie, protože tím Trump přilákal na svojí stranu nejen firmy, které zaměstnávají ale i řadu amerických dělníků a střední třídu, protože jim tak dá práci. (viz můj článek Demonstranti proti Trumpovi žádnou moji podporu nemají!)

Co říci ještě závěrem, abych celkově zhotnotil vánoční poselství prezidenta republiky? Snad ještě to, že když zhodnotím novoroční projevy obou jeho předchůdců v prezidentském úřadě, tedy Václava Havla a Václava Klause, tak oba dva zmínění politici svůj novoroční projev četli. Miloš Zeman mluvil tzv. z patra. Což také hovoří o tom, že v současné době máme historicky jednoho z nejchytřejších prezidentů, jakého jsme kdy měli.


polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.