Přeji všem Evropanům do nového roku hodně odvahy a rozumu!

A samozřejmě také štěstí, to vše budeme v nastávajícím roce potřebovat. Přeji všem slušným, rozumným a statečným lidem, aby se nenechali otrávit.

Adam Mikulášek | foto: youtube.comAby nepodléhali těm, kteří v nás chtějí vyvolat nenávist, ať už pod hesly jako „humanizmus“ či „pravda a láska“, nebo naopak pod hesly jinými, které z určité skupiny dělají nepřítele podle hesla – když se kácí les, lítají třísky – ať je to nenávist proti Rusům, proti muslimům (včetně těch skutečně a upřímně umírněných)…, proti sociálně slabým, méně nadaným, ale také proti těm schopným, úspěšným, proti živnostníkům, kuřákům…, „xenofobům“, vlastencům…, zkrátka přeji všem, aby se byli schopni na věci dívat i z pohledu „druhé strany“, nikoli aby „druhé straně“ přikyvovali, ale aby se ji snažili pochopit. Pochopit pohnutky a příčiny, proč ten či onen přemýšlí jinak a proč dochází k odlišným závěrům a postojům než „já“.


Cítím, že největší „hodnota“, „schopnost“, či jak to nazvat…, která nám ve značné míře nebezpečně schází, je právě empatie – umět se vcítit do jiného člověka, ať už je to „přítel“, „nepřítel“, „partner“ či „oponent“. Proto přeji všem, aby nepodléhali „sebemrskačskému“ heslu – nastav i druhou tvář –, ale aby byli schopni ostatní lidi skutečně do hloubi duše pochopit, neboť jen takovéto vzájemné porozumění může přispět k usmíření a snášenlivosti mezi různými skupinami lidí, nikoli slabošské ustupování a „strkání hlav do písku“.

Dále všem lidem dobré vůle přeji, aby našli dost síly a odvahy se ctí a s rovnou páteří obstát v životních zkouškách, ať už v osobním, celospolečenském či politickém smyslu – očekávám, že následující léta na tyto zkoušky budou velmi „bohatá“, možná až příliš.

A od srdce přeji všem čtenářům veselého Silvestra a hodně štěstí, zdraví a spokojenosti v novém roce i v letech následujících. Neboť štěstí je velmi relativní pojem, ale je-li člověk spokojený, je zároveň i šťastný, ať je žebrák nebo miliardář.


polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.

Další články k tématu:

loading...