Nastal čas přijít s vlastním coming outem

Ne, nebojte, není to nic o homosexualismu. Je to o panických záchvatech. Trpím panickou atakou. Asi tak rok a půl. Poprvé jsem tento panický záchvat dostala v restauraci, když jsme byli s manželem a dcerou na obědě. Přečetla jsem si nějakou zprávu o imigrantech. Myslela jsem, že nastala moje poslední hodinka, bylo to strašné.

Lea Vojteková

Nemohla jsem se nadechnout, šíleně mi bušilo srdce, měla jsem pocit, že tohle není skutečnost, že se zblázním. A najednou jsem nemohla ani hýbat rukama. To už jsem myslela, že se jedná o mrtvici.

Okamžitě jsme vystartovali do nemocnice. Já se cestou loučila s dcerou i manželem, říkala jsem, jak je miluji. Dorazili jsme na pohotovost, kde doktorka okamžitě poznala o co se jedná a píchla mi injekci na uklidnění.

Pak jsem půl roku nějak přežívala na lexaurinech. Jenže najednou lexuariny došly. A panický záchvat byl tady opět. Byla jsem sama doma a bylo to šílené. Podobný stav nepřeji zažít ani nejhoršímu nepříteli.

Nebudu vás zatěžovat podrobnostmi, co bylo dál. Nakonec to prostě skončilo tak, že jsem v pohodě a normálně funguji. Jde mi o to, aby se lidé nestyděli vyhledat pomoc. Jednoduše biochemická rovnováha v těle není v pořádku, kyselina GABA nefunguje tak, jak má.

Proto vám, kdo máte podobné problémy, doporučuji (kromě jiného) i tinktury z bylinek Šišák bajkalský, Rhodiola (rozchodnice růžová) nebo Ženšen sibiřský. Není to drahé a fakt to pomáhá.