Sbohem a šáteček, pane Schulzi. Kdy půjde do háje i Juncker?

Vaše představa o důvodech krize EU je naprosto zcestná. Jen sklízíte, co jste se svými kolegy a předchůdci sami zaseli.

Adam Mikulášek | foto: youtube.com


„Evropská unie se nedokázala pořádně vymanit z kataklyzmatu zvaného brexit a je i nadále paralyzovaná selháním lídrů jednotlivých států, kteří nedokázali prodat evropskou vizi ve svých zemích,“

Je to špatné. Martin Schulz na odchodu z funkce nezvykle otevřeně popsal stav EU. Brusel zachvacuje strach

Vždyť Británie, na rozdíl od vašeho Německa, nevyužila sedmileté přechodné období, ale plně nám otevřela svůj pracovní trh od počátku našeho členství v EU. Jak si mohli němečtí a francouzští politici pokrytecky dovolit kritizovat Británii za to, že zřejmě na svou přílišnou otevřenost doplatila, a chtěla proto učinit opatření proti těm cizincům, kteří tam zneužívají jejich sociální systém? A jak to, že posléze politici samotného Německa otočili a fakticky prosazují to, co tak vehementně kritizovali u Britů? Nemluví už jen tento jeden příklad sám za sebe? Myslíte si, vážně a upřímně, že právě země s tak pokryteckými politiky, jako vaše Německo, by měla být lídrem a hegemonem Evropy?

Německo chce omezit dávky cizincům z EU, nárok mají mít až po pěti letech

A co boj proti daňovým rájům, hlavně těm uvnitř samotné EU? Neměl váš kolega Juncker, bývalý premiér jednoho takového daňového ráje, ukázat své „Evropanství“, jít příkladem a vypracovat v rámci EK reálný a poctivý návrh, jak toto zlo vymýtit? A co jste udělal vy? Prohlašujete se přece za socialistu. Ovšem vedení EU již velmi dlouho ovládá pravoleví mocenský kartel, čímž jste vlastně na evropské úrovni ukázali jejím občanům, že dělení na levici a pravici začíná ztrácet smysl, že si to stejně všechno „nějak upečete spolu“, lhostejno, kdo je socialista, liberál či křesťanský demokrat.


Nebudu znovu omílat tu známou věc o zbytečném byrokratizmu a přeregulovanosti EU, ale co třeba nespravedlivý přístup ohledně dodržování maastrichtského pravidla o max. tříprocentním deficitu státního rozpočtu? Proč nešla vaše země, nebo třeba Francie, příkladem a nenechala eurokomisi vyměřit si zaslouženou pokutu? Možná právě toto pokrytectví a tyhle „šolichy“ byly částí „hřebíčků do rakve“ toho, co nazýváte „evropskou vizí“. Když ani ti velcí a zakládající členové EU poctivě nedodržují pravidla, a když je poruší, „zařídí si“, že žádná sankce nepřijde, jak mají obyčejní Evropané důvěřovat instituci, kterou ovládá pokrytectví a faleš???

Jak mají takovouto „evropskou vizi“ politici v jednotlivých národních státech, jak jste se vyjádřil, „dobře prodat“, když je založena na pokrytectví, balamucení lidí, výjimkách pro ty nejsilnější, atd.? A zvláště u nás „na východě“, jemuž jste nepomohli, myslím skutečnou pomoc, aby chudší východní země postupně zýskaly vlastní kapitál, jako vám pomohly USA Marshallovým plánem, ale jen jste naše podniky skoupili a vytvořili např. z naší země montovnu, založenou na levné práci (další země jsou na tom podobně), ekonomickou kolonii, která nemá šanci vás (Německo a spol.) nikdy ekonomicky dohnat, pokud se tohoto koloniálního postavení nezbaví?

Proto na věky sbohem, pane Schulzi, doufám, že pan Juncker, a nejlépe celá Evropská komise, odstoupí a bude do základu vyměněna, včetně celého pomocného byrokratického aparátu, neboť jestli se má evropská vize skutečně oživit, museli by do vedení EU přijít úplně jiní lidé, kteří by začali dbát na to, aby eurosměrnice byly opravdu opodstatněné a smysluplné (ne jako předpisy o velikosti okurek…), aby se pravidla poctivě dodržovala, a když už se poruší, aby se všechny země trestaly spravedlivě, tj. podle stejného metru a žádné výjimky pro „velké hráče“, jako je Německo či Francie. Dokud se toto nestane, důvěra v Evropskou unii se bude zvolna ubírat směrem k absolutní nule, a to nikoli vinou „pravicových populistů“, „levicových populistů“, „antipolitických populistů“ ani „xenofobů“ či „islamofobů“, ale výlučně vinou politiků, jako jste vy, Juncker, Merkelová, Holande, lhostejno, zda škodí na národní či celounijní úrovni.

polados-prepravujeme-vas-byznys

Zdroj.

Další články k tématu:

loading...