Záhadology vzrušují tří podivné věže na Marsu

O tom, že na Marsu se nalézají takové podivné artefakty, jako že by na něm už před námi někdy někdo působil, jsem už psal mnohokrát. A před několika dny se objevil další nález. Tři podivné sloupy na planině Meridiani.

Libor Čermák


Stalo se před několika dny, kdy jsem na facebooku narazil na následující odkaz: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9531-fotka-nasa-zahadne-ohromne-veze. Píše se tam o nálezu fotografii marsovského povrchu, kde jsou zachycené tři podivné věže. Jako záhadolog jsem zbystřil. Na druhou stranu vím i to, že web AC24 byl dán těmi, co propagují sluníčkářství, boj s islamofobií, multikulturismus a další podobné zrůdnosti na jakýsi podivný seznam údajných „dezinformačních a manipulativních webů“ (viz např. http://www.evropskehodnoty.cz/fungovani-ceskych-dezinformacnich-webu/weby_list/). Ačkoliv mám vůči těmto pochybným seznamům svůj negativní názor, řekl jsem si, že ta fakta o věžích na Marsu si stějně musím ověřit. A jak jsem šel na to?


Naštěstí je k článku připojené i video, které popis tohoto zvláštního nálezu na marsovském povrchu popisuje. A z něj jsem se dozvěděl, že ony tři věže jsou zachyceny na snímku označeném jako“MOC: M0001661″. Co je to za snímek? Je to snímek, který pořídila Mars Orbiter Camera, což je přístroj ze sondy Mars Global Surveyor, který zkoumal planetu od roku 1997 do 2001. A tak jsem neváhal a vygoogloval jsem si ho na internetu. A co jsem zjistil? Snímek skutečně existuje! Můžete si ho prohlédnout na adresehttp://viewer.mars.asu.edu/planetview/inst/moc/M0001661#P=M0001661&T=2.

A pokud si snímek zvětšíte a sjedete až do jeho levé spodní části, skutečně tam ony tři věže na vás vykouknou. Takže, ať si o zmíněném webu myslíte cokoliv, toto dezinformace v žádném případě není, fotografie se záhadnými objekty skutečně existuje. Otázkou je ale to, o co se jedná. V článku je jen chyba, a to ta, že věže jsou orientovány podle tzv. Pásu Orionu. Tyto tři věže nejsou orientované podle Pásu Orionu, ale jsou v dokonalé řadě. A navíc prostřední věž je přesně uprostřed mezi oběma krajními. To, že jsou orientované podle Pásu Orionu a tedy stejně jako pyramidy v Gíze, došlo zřejmě omylem, když na přiloženém videu, které se v odkazu nalézá, je popisována ještě jedna podobná struktura, která se vyskytuje východně od této trojice a je ke spatření na jiné fotografii. A ta je orientována jako pás Orionu. To by spíš ale mohlo záhadu naopak zvětšit, než ji zpochybnit. Bohužel jsem nenalezl podrobnější snímek, zda se též jedná o podobné věžovité struktury nebo jen něco obyčejného.

Ale pojďme si zhodnotit, co o těchto třech věžovitých objeltech vlastně víme.

– nalézají se v rovníkové oblasti na zeměpisné šířce cca 1 stupeň jižní šířky, 6,5 stupně západní delky

– všechny tři objekty jsou naprosto shodné

– jsou seřazené v přesné řadě

– jsou se stejným rozestupem od sebe

– na zmíněném podrobném snímku MOC: M0001661 jsem nenalezl jiný podobný objekt, který by byl obdobně orientovaný, tudíž se nejedná o hru světla a stínu danou Sluncem.

Je to podle mého názoru až moc náhod na to, aby se jednalo o něco přírodního. A tak si myslím, že zde máme celkem regulerní anomální povrchové objekty, které můžeme dát do stejné kategorie jako jiné podobné marsovské objekty typu tváří, pyramid, obrazců, jejichž soupis jsem publikoval v článcích v „Atlasu záhadných objektů ve sluneční soustavě“ Svědčí snad všechny dohromady o tom, že Mars není tělesem, na kterém by ještě nepřebýval někdo inteligentní?

polados-prepravujeme-vas-byznys

Zdroj.