V USA nebyl po 30.3.1981 snad nikdo, kdo by R.Reaganovi nepřál uzdravení

loading...
Pro ty mladší, kteří nezapátrali v archivech, sděluji, že ten den jistý John Hinckley, před hotelem Hilton v Washingtonu Postřelil prezidenta Regana do prsou. Myslím, že v celých USA tehdy nebyl jediný politik, který by prezidentu Reaganovi, který byl teprve 69 dní ve funkci, nepřál uzdravení.

Jiří Hermánek


Samozřejmě, že veřejně. Doma, pod peřinou si každý mohl manželce mumlat co chtěl. Stejně jako ti, co se dnes vydávají za „odpůrce totality“ nebo dokonce „revolucionáře“.

Nic takového jako „revolucionář“ se v těchto zeměpisných šířkách nevyskytovalo snad od revolučního roku 1848, protože i vznik samostatného Československa byl spíše takovou operetkou, než krvavou revolucí a „slavný Listopad 1989“ jakbysmet.


Prezident Zeman tehdy, v roce 2015, sklidil obrovskou vlnu nevole, když prohlásil, že zásah VB na Národní třídě žádným masakrem nebyl a že podobným způsobem byli demonstranti zbiti již mnohokrát předtím, čehož jsem byl ve čtvrtek Palachova týdne 1989 očitým svědkem.

A tímto oslím můstkem jsem se dostal k Václavu Havlovi, který v ty kritické dny nezaváhal a nenechal se strhnout k nějakým protikomunistickým výstřelkům, protože naprosto jasně a jasnozřivě, jak bylo jeho zvykem, viděl a věděl, že nikdo jiný než KSČ jeho vysněný demokratický socialismus uskutečnit nemůže.

A stejně tak, jak Ronald Reagan, tak i Václav Havel ležel, ale opakovaně, v nemocnicích. Pravda, každý má právo na to, samozřejmě, pokud mu kapsa stačí, vykouřit několik krabiček cigaret denně. Ale velmi často, to končí vážnou, ba smrtelnou chorobou. Ostatně, je to teď na těch krabičkách, že?

loading...

A nedá mi to nevložit do textu jeden „pražský fór“, jak pán vejde to trafiky, koupí si krabičku cigaret, vyjde z krámu a vidí: „kouření způsobuje impotenci„. A tak se sebere, jde zpět a povídá paní trafikantce: „prosímvás, nemáte tam jinou krabičku? Třeba tu s tou rakovinou?“.

No nic, to byl jen takový odskok od tématu. Chci tím jenom říci, že zpočátku zbožňovaný, tedy alespoň navenek, Václav Havel, se pro svoji politiku stával čím dál, tím častěji terčem kritiky. Ale při jeho četných chorobách a hospitalizacích s ním národ „držel basu“.

A politická bezradnost tábora „Pravdy a lásky“ je nyní taková, že vůbec nejsou schopni předložit nějaký jasný politický koncept, kterým by se proti prezidentu Zemanovi vymezili.

Na přiložené tabulce najdete jména všech týmů NHL a nikdo si skutečně nemyslí, že v New Jersey jsou „ďáblové“ nebo v Otavě senátoři.

banner-cex-660x220

A stejně tak naivní si myslet, že tábor „Pravdy a lásky“ znamená skutečně to, co je v neoficiálním jménu tohoto „hnutí“, které ani žádným hnutím není.

Je to jen partička lidí, deroucích se k moci pod záštitou sloganu Václava Havla, který ani není jeho originálem.

MahatmaGandhi — ‚When I despair, I remember that all through history the way of truth and love have always won.

http://www.goodreads.com/quotes/739-when-i-despair-i-remember-that-all-through-history-the

Takže, základem práce již zmíněného tábora „Love & Hate“ je pomluva, ve které nadobyčej vyniká Schwarzenbergův pobočník a pravá ruka, Miroslav Kalousek. Ten, z okamžité indispozice prezidenta Zemana hned udělal „šavli“, tedy pozvracení.

loading...

A tato pomluva měla obrovský, ba fenomenální úspěch a dodnes ji odpůrci prezidenta Zemana orgiasticky citují. I když k žádnému prezidentskému pozvracení nikdy v klenotnici Pražského Hradu a ani nikde jinde vůbec nedošlo.

A symptomatické je, že podle pomlouvačů to „nebyla“ choroba. A samozřejmě, hovořím jen o prezidentu Zemanovi, o jiných mlčím.

Nebyl to zdravotní stav, ale opilost, co způsobilo prezidentovy nejisté nohy. A přitom titíž lidé, jen o několik let později a tomtéž prezidentovi tvrdí, že se neudrží na nohou. Tak si tedy, pánové, prosím vyberte, co vlastně chcete tvrdit.

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.

Čtěte dále:

ODS jede. Cikán sem, cikán tam, všude kam se jen p... Asi jste zaznamenali, jak Aktuálně.cz udělal z jednoho komentu člena oblastní rady ODS René Franěk velkou kauzu. Zaznělo v něm slovo "Cikánka" a mediá...
Pražská kandidátka ODS jako panoptikum neomarxisti... Vždycky jsem si říkal, že neomarxistická „občanská společnost“ bude chtít ovládnout nějakou zavedenou politickou stranu. Nikdy by mě ale nenapadlo, že...
Čeští nedotknutelní jsou jak minové pole…... Nejsou ale, jako indičtí nedotknutelní, z nichž prý pocházejí i čeští cikáni, neboli Romové, jako zase americkým černochům se říká Afroameričané, i kd...
Asi nebude duševně zdráv? Kolínský imám Sami Abu &... Salafistický imám Sami Abu- Yusuf z mešity v Kolíně nad Rýnem obvinil německé ženy, napadené muslimy během Silvestra z toho, že si za útok mužů na ně ...
Je Matěj Hollan osel, kůň, nebo vůl? A koukneme zas do obydlené zatáčky mezi Prahou a Vídní. Máme tu takové legrační společenství které se přes satiru dostalo až do vedení města. A protož...
Český zrádce a americký kolaborant Klvaňa z newyor... Horko působí na každého z nás trochu jinak. Na pana Klvaňu zapůsobilo slunce zřejmě trochu více než je zdrávo a začal podléhat jakési podivné formě fa...
Věra Tydlitátová šíří za naše peníze bludy a podpo... Tak jak je to s havlodiní frontou doopravdy? S těmi ubožáky, kteří v rámci svého bludu obsadili naší republiku. S těmi, kteří se dohodli, že převezmou...
Vyhrál by Miloš Zeman opakované prezidentské volby... Já si myslím, že ano. Protože to, čeho jsme dnes svědky, je totalita s opačným znaménkem. Ale vlastně, proč s opačným? Se stejným. Za totality 99% obč...
Další neuvěřitelná šmíra. Kdo jim na to dal peníze... Naše současná filmová "elita" si nedávno udílela ceny na tzv. "Českých lvech". Hlavní cenu dostal zcela neznámý snímek "Cesta ven" pojednávají o "soci...
Házeče květin do koše je třeba odsoudit hlavně mor... Včera bylo rozhodnuto o pokutě celkem 6 tisíc Kč oněm dvěma házečům květin z Národní třídy do koše. Protože však provedli věc neslučitelnou s demokrac...
loading...