Dočká se Donald Trump svého Lee Harvey Oswalda?

Tak jsem se v diskuzi u jiného blogera dozvěděl, že své texty píši po návratu z hospody. Po popíjení s kamarády notně znaven. Musím ho tímto zklamat, naprostou většinu článků publikuji dopoledne, často také po návratu z noční.

Jiří Hermánek


To ovšem není zas až tak důležité, to my si s pane Kvapilem jen tak brousíme ostrovtip, aby nám neuvadl. Svět má totiž podstatně horší starosti, než to, co zde tato parta sebestředných autorů vyplodí, aby to bylo do druhého dne ihned zase zapomenuto.

Některé věci a některá jména se ale ani po půlstoletí nezapomínají. A k těm, pro které to jednoznačně platí, patří i zavražděný, 35. americký prezident John Fitzgerald Kennedy (29.5.1917 – 22.11.1963) a byl tedy o pár měsíců starší, než můj tatínek.

Frederick Forsyth ve své knize The Day of the Jackal Den Šakala z roku 1971 popisuje fenomenálního střelce, který ze vzdálenosti větší než 100 metrů dokázal zasáhnout větrací okénko rychle jedoucí limuzíny jednoho jihoamerického diktátora a zabít jeho řidiče. Partyzáni pak věc dokončili.

Nevím, zda je takový výkon možný, ale zcela určitě takovýmto fenomenálním střelcem nebyl L.H.Oswald, údajně jediný vrah prezidenta Kennedyho, který s vojenskou karabinou 6.5×52mm Carcano Model 91/38 prý způsobil prezidentu Kennedymu a jeho doprovodu všechna ta zranění, která utrpěli.


Daleko spíš to vypadá na toto:

Multiple Shots from Many Directions Killed JFK

http://www.usnews.com/debate-club/was-jfks-assassination-a-conspiracy/multiple-shots-prove-jfk-assassination-was-a-conspiracy

Ale není naším úkolem vytvářet zde další, nepropracovanou konspirační teorii. To klidně přenecháme Američanům, stejně tak, jako možný úkol „eliminovat škodiče“, tedy Donalda Trumpa.

A ten, pár dní před svou imatrikulací spustil zatím nevídané diplomatické zemětřesení a zdá se, že ve svých neomalenostech hodlá pokračovat. Nevýznamný deník The Times s ním měl interview:

“I think she made one very catastrophic mistake and that was taking all of these illegals, you know taking all of the people from wherever they come from. And nobody even knows where they come from.”

http://www.thetimes.co.uk/edition/news/brexit-will-be-a-great-thing-you-were-so-smart-to-get-out-09gp9z357

Možná, že takto ostře se kdysi, před více než padesáti lety vyjadřoval Charles de Gaulle, ale vůbec si nepamatuji, že by se kdy takto někdo vyjadřoval mezi zásadními spojenci, jakými USA a Německo nepochybně jsou.

Lze si ještě představit, že by nějaký americký prezident prohlásil toto: „Putine, vzali jste si zpět váš Chruščovem zašantročený Krym a to se nedělá. Dostanete přes držku. Sice ještě nevím jak, ale dostanete“.

Ale říci o Angele Merkel toto. Lehce jsem ten překlad, ale bez ztráty významu, zkrátil: „Myslím, že udělala katastrofickou chybu tím, že přijímala všechny tyto ilegály a to bez ohledu na to, odkud pocházeli. A teď ani nevíme, odkud jsou“

Tak tímto prohlášením president-elect Donald Trump získal srdce mnohých a roznítil nenávist v mnoha jiných srdcích.

Uvidíme, jestli v roce 2020 budeme řešit jeho kandidaturu do druhého údobí nebo mu jeho krásná dcera Ivanka, spolu s dalšími pozůstalými a přáteli, budou nosit kytky na hrob.

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.