Soud o šátek na hlavě jako fraška se šašky a Matějem Stropnickým

Právě jsem dorazila (včera) od soudu a dopadlo to tak, že soudkyně nakonec všechny lidi za zpěvu hymny vykázala ze sálu. Ono nebylo skoro nic slyšet, takže na začátku proti tomu lidé protestovali. Soudkyně je napomínala, ať jsou zticha, jinak je vykáže ze sálu.

Lea VojtekováNěkteří pak na protest sami odešli, jelikož mělo jít o veřejné jednání. Ale co je to za frašku, když veřejnost vlastně neslyší skoro nic? Pak tam někteří natáčeli nebo fotili, což soudkyni taky vadilo a chtěla je vykázat ze sálu.

Jako svědkyně tam byla nějaká holka z neziskovky od Šabatové a z toho co jsem občas slyšela byla její výpověď docela absurdní. Potom si jeden pán nasadil motorkářskou přilbu. Že když tam může být žena v hidžábu, proč by tam on nemohl být v motorkářské přilbě.

Když byl soudkyní kvůli nošení přilby ze síně vykázán, většina podporovatelů ředitelky povstala a začala zpívat hymnu. Po jejím skončení soudkyně nechala soudní síň vyklidit a pokračovala v jednání.

Takže asi tak. Jinak dorazila i Conchita (Matěj Stropnický). A rozsudek dnes ještě nepadne, protože na příští týden jsou stanovena další 2 jednání…


polados-prepravujeme-vas-byznys