Řekl pirát Bartoš: Zaorálek je negramot, Sobotka lže a internetoví piráti jsou Američané

Skoro půl hodiny se v průběhu včerejšího INTERVIEW ČT 24 nemohla vzpamatovat slečna Witovská ze záplavy stručných, jasně formulovaných a mystifikacím nepodléhajících vysvětlení, které na veškeré její nahrávky a „špeky“ reagoval včerejší host pořadu Ivan Bartoš.

Svatopluk Otava

Je to kapku riskantní vést ideologickou debatu s tím, komu to myslí

Předseda Pirátů je totiž vystudovaným „ajťákem“. Rovněž má smysl pro humor, proto asi také nemohl odolat příležitosti slušně a s úsměvem zúčtovat s primitivní antiruskou kampaní vedenou od pros…, pardon, pro válkychtivé clintonovce prohraných prezidentských voleb v USA. Na umělou rusofóbní vlnu, posvěcenou evropskými „elitami“, agresívním liberálním mainstreamem a místními kolaboranty všech barev ochotně naskočili hochštapleři ČSSD s ministry Zaorálkem, Chovancem i premiérem Sobotkou.

Co má také uvedené trio s předvolebně rozkývanými židlemi pod zadkem dělat? Co má nešťastná ČT produkovat za informace, když lidé politikům nevěří a Ukradené televizi se smějí?

Tak si tedy  Světlanka pozvala do INTERVIEW pana Bartoše, o němž dle předchozích jeho osobních vyjádřeních rozhodně nelze tvrdit, že by mohl být Putinovým agentem. Nebo se jím snad už stal? Copak na to asi Romacovové cenzoři, Jandovy pornohodnoty nebo brzy legislativou posílení vojenští kontrašpionážníci řeknou, že si pirátský předseda tropil blázny prakticky z celé politické reprezentace?

Luboš už je zase v „první linii“

Ministr zahraničí, nazývaný též občas politickými pozorovateli Plechová Huba nebo celým jménem Karel Lubomír Schwarzenberg-Zaorálek, den před tím zasvěceně hovořil o hackerskému útoku „cizí mocnosti z venku“ na mailovou poštu rezortu, jemuž šéfuje. Prý šlo o „sofistikovaný útok“ trvající mnoho měsíců a vykazující stejné parametry jako jiný takový útok na servery Demokratické strany v předvolební kampani v USA.

Och, jak byl najednou posílen význam úřadu čackého ministra Karla Lub.. etc. tím, že se na něj hned po nejmocnější supervelmoci zaměřili zlovolní ruští hackeři! Jak najednou vyvstala v plné míře ostražitost a pevnost samotného Lubomíra, jenž přikázal činnost agentů „z venku“ několik dní tutlat i před vlastní kontrarozvědkou, aby je mohli jeho udatní spolupracovnící identifikovat! Tak ta identifikace se sice nějak nezdařila, ale jaképak s tím štráchy, když přece víme, že to byli Rusové. Tak řekla CIA a v Americe o tom psali i v novinách…!


Na takovéto zasvěcené nahazování paní moderátorky klidně pan Bartoš odvětil, že si podle ministrových slov lze snadno představit Zaorálkovu totální internetovou negramotnost, čili pouze politické motivy. Vystopovat hackerský server po určité námaze sice lze,  ale autora, který jej pro své záměry mohl infikovat nějakým malwarem, už je prakticky vyloučeno.

Navíc za každým takovým zdařilým útokem na mailové stránky je nutno vidět nekázeň či elementární neznalost pravidel internetové komunikace, vlastně pošetilá tlachavost, případně nepracovní počítačové aktivity úředníků jak v Americe, tak i u nás. „Útok lze takto vést z každého počítače, kde se dostupná bezpečnost zanedbává. Třeba z toho Vašeho, paní redaktorko…“, smál se poněkud zkamenělé paní Witovské vrchní český pirát.

Sobotka účelově mlží a skuteční kybernetičtí piráti jsou Američané


Paní moderátorka ovšem podotkla, že se k celé situaci vyjádřil i premiér Sobotka a zřejmě se takovým tématem bude zabývat i celá vláda. Rekce Ivana Bartoše ji ovšem zase nepotěšila.

„No jistě, protože se to právě hodí…“, opáčil internetový odborník a dále to i rozvedl. Mocipáni totiž zrovna potřebují zdůvodňovat připravené legislativní změny, které mají posílit pravomoci vojenské kontrarozvědky. Ta se tak po náležitých úpravách bude moci dostat tak hluboce do soukromí kteréhokoli občana, že pojem soukromí tak vlastně pozbývá významu. A pana Bartoše hlavně znepokojuje fakt, že se tak má dít nekontrolovaně.

Ano, nekontrolovaně, protože pětiúrovňová administrativní „kontrola“ v systému, kdy jakýkoli úředník za jistou částku je ochoten narušit ochranu dat, je blábol. Jak o tom ostatně svědčí i causy vynášených skutečností z úřadů ať už třeba ve „válce policajtů“ Šlachta vs. Chovanec, Nagyová a jiné.

Data chránit lze, ovšem je třeba tak činit na odborné technické úrovni a k tomu předseda Pirátů nevidí zatím příliš mnoho politické vůle.

Tak. A kdo je tedy tím největším on line pirátem a hrozbou pro demokracii? Inu, z toho, co lze zatím zjisti, vykazuje největší kybernetické pirátské aktivity americká NSA, jak třeba ukazuje případ odposlechu a kontrola mailové korespondence politických špiček v Německu, což se už dále jaksi nekomentuje, děl lapidárně Ivan Bartoš, jehož strana si takto vyváženým postupem říká o vstup do sněmovny. Světlana Witovská se s diváky rozloučila s poněkud rozpačitě znechuceným výrazem ve tváři.

O dalších pozvaných hostech se příště raději poradí s Kubíkem. Jandů.


polados-prepravujeme-vas-byznys