Co je neuctivého na tom znát původ T. G. Masaryka?

O hypotéze, že T.G.M. by klidně mohl být levobočkem císaře Františka Josefa, se už diskutuje několik let. Určitá podoba by tam byla, a tak by mne samotného zajímalo, zda by na tom náhodou něco být nemohlo.

Libor Čermák
Jak známo rakouský císař František Josef I. byl také poměrně velký proutník. Je o něm známo, že udržoval milenecké vztahy s mnoha ženami, jejichž celý seznam asi nikdy znát nebudeme. Za všechny jmenujme herečku vídeňského Burgtheatheru Kateřinu Schrattovou, o které je to veřejně známé. Teď se řadu let diskutuje i nad tím, zda mezi nimi náhodou nebyla i matka prvního československého prezidenta Teresie Kropáčková. Může za to poznámka v císařově deníku z roku 1849, kde je napsáno „Kropaczek erl.“, tedy Kropáčková vyřízeno. Připomeňme, že Masaryk se narodil v březnu 1850. A myslím si, že dokonce podoba by tam nějaká i mohla být.

Ale dokud nebudeme mít nějaký hmatatelný vědecký posudek, jsou všecno jen čiré hypotézy a spekulace. Například nyní se ale k jedné ze zkoušek DNA schylovalo. Bohužel ho ale vetovala Masarykova pravnučka žíjící ve Spojených státech Amerických, jistá Charlotta Kotíková. A důvod? Prý je to neuctvé jak Masarykovi, tak i k českému národu. Jak? To už jsme se nedověděli.


A tak se ptám:

Za prvé, co je neuctvivého na tom chtít zastavit spekulace a chtít znát pravdu? Pokud bychom mohli tuto zkoušku provést, tak by se zkrátka poznala pravda a tyto spekulace by se buď potvrdily a nebo jednou a pro vždy vyvrátily. Takhle se jen budou dál šířit nejrůznější konspirační teorie.

A za druhé, co je neuctivého vědět o tom, že jste potomek habsburského cisaře Františka Josefa? Osobně mě nic nenapadá. Já k němu žádnou zášť necítím, a to ani k žádnému jinému panovníkovi tohoto rodu. Naopak si myslím, že Habsburkové toho pro český národ udělali opravdu hodně. A kdyby se náhodou zjistilo, že jsem potomek nějakého levobočka Franze Josefa (což pro množství jeho i neznámých milenek klidně možné i je), byl bych na to naopak i pyšný.


polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.