Andrej Babiš je schopnější, než 99,9999% našeho obyvatelstva

Samozřejmě, jen ve svém oboru. Protože asi není žádný virtuos, výkonný sportovec, malíř, spisovatel či nositel jiných schopností. Psychologové kdysi napsali, že pouhá jedno procento lidí se hodí k tomu, aby měli zaměstnance.

Jiří HermánekZbytek pelotonu by měl být jen zaměstnaný, popřípadě samozřejmě nezaměstnaný, nebo být živnostníky, maximálně tak s jedním či dvěma pomocníky. Víc už ne. Tam už začíná podnikání se všemi svými radostmi a slastmi.

Nechci zde vypisovat nějakou hitparádu našich nejbohatších či nejschopnějších podnikatelů, tak moc je zase neznám. Ale právě jsem si vygooglil, že Petr Kellner má 4xvíc než Andrej Babiš a jeho zákazníkem, tedy Petra Kellnera jsem velmi intenzivně.

V roce 2016, když ještě žila maminka, to bylo asi 30.000,- Kč za rok, z toho mi, odhadem, takových 30% přes Home Credit zase vrátil. Ano, geniální propojení mobilního operátora se splátkovou firmou se vyplatilo nejen Kellnerovi, ale i zákazníkům.

Ale Petr Kellner svůj „čenich“ na veřejnosti moc neukazuje, tedy skoro vůbec, že? A Babiše máme dnes a denně plnou televizi, Internet, noviny a snad i hajzlpapír. Nevím, jestli do Agrofertu patří nějaká papírna, ale, pokud ne, tak bych Andrejovi (je mladší než já) vřele doporučil nějakou koupit.

Halzpapír je totiž asi tím nejlepším artiklem na světě. Samozřejmě, kromě základních potravin, jako jsou chleba, mléko, vejce, pivo a ostatní má hajzlpapír nejlepší odbyt. Vidím to v práci. Plzeň si občas někdo koupí, sekt jen zřídka, ale o hajzlpapír loudí furt. Každý den a hlavně každou noc.


To jsem ale hodně odbočil. Nejen Andrej Babiš, ale všichni velcí, pokud možno poctiví podnikatelé, mají můj obdiv. Prostě, za tu organizační práci. Za toho „pamatováka“. Agrofert prý objímá asi 200 firem. Proboha, vždyť normální člověk si je ani všechny nezapamatuje.

Kdysi, dávno předtím, než AB nastoupil do politiky, mi někdo o tomto člověku, který nebyl příliš známý, vyprávěl, jak podniká, jak své firmy řídí. Asi jich tehdy bylo méně než 200 a AB prý měl v kanceláři dlouhý stůl (PC nepoužíval) a na něm sloupečky papírů.

Každý sloupeček se týkal jedné firmy či snad projektu. A AB chodil kolem toho stolu, vždy si přečetl poslední hlášení a rozhodoval. Jako na genštábu, myslím si. A když mu někdo chtěl něco nabídnout, něco vnutit, tak dostal 5 minut, ne déle.

Tak toto nemá být nějaká předvolební agitka, to vůbec. Ale viděl jsem poslední televizní vystoupení Andreje Babiše a musím říci, že Andrej to má na háku. Miliarda sem, miliarda tam. Však oni je ti auditi už někde najdou že?

To Bohouš Sobotka je na tom daleko blbějc. Nikdy nic nepracoval. Nikdy nic nevydělal. Všechno, co má, dostal od státu a prostě si ulejval. Možná ne protiprávně, ale určitě proti dobrým mravům tak, aby ho dnes Andrej Mohl majznout potěhem přes kulky.

Tak to v životě i v politice prostě chodí, vážení. Vždycky prostě vítězí ten, kdo ho má většího. Třeba rozum, že?

A málem bych zapomněl na ten Andrejův odskok do Maroka. Ten, kdo není rozumu mdlého a nemyslí si, že když třeba někdo vyjel s UNIDO (to je zkratka), že se ho to netýká. Ale týká. Všichni, kdo se nějak sčuchli s nesocialistickým táborem (a s tím socialistickým taky) byli prostě v hledáčku StB.

Po slovensky ŠtB, že? Ale princip i velení toho podniku byly naprosto stejné. Není tedy lépe usnést se, že kdo byl takto na ráně, tak také musel hlásit? Ostatně, členové KSČ i KSS to měli přímo v popisu práce. A tak bych pátral jedině po tom, zda někdo ty kontakty nezneužil.

Zda je nezneužil k tomu, aby někoho „napráskal“ a tím ho očernil. Ovšem, na tento druh udávání byli anonymové. Ti nebyli nikomu zavázaní. Ale třeba ten, kdo v Norsku kupoval herinky si stokrát rozmyslel někoho neoprávněně prásknout, protože pak by ho z toho Norska velmi rychle hnali.

Nakopali by ho do té jeho prdele a letěl by světelnou rychlostí zpět do ČSSR a už by nos na Západ nevystrčil. Prostě a jednoduše, takový idiot nikdo nebyl a „udávání“ přenechal anonymům, kteří už měli dědičný cvik z okupace.

A totéž platí, zcela bez výjimky, i pro všechny ty nešťastné evidovance, které „užitečný idiot“ Cibulka předhodil národu jen proto, aby se odpoutala pozornost od kádrů KSČ (a KSS), pravých viníků toho socialistického marasmu.


polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.