Miloši Zemanovi stačí chleba se špekem a cibulí. A Andrej Babiš umí dělat miliardy…

A jak jsou na tom naši ostatní polistopadoví prezidenti? Tak Václav Havel jezdil po Praze autem dávno předtím, než většina jeho vrstevníků. Auta tehdy byla za odměnu na poukaz nebo měl to fáro zděděné po nemajetném strýci.

Jiří Hermánek

To Václav Klaus byl formát. Jezdil prý na chalupu Trabantem. Do toho auta jsem vlez jenom dvakrát.

Poprvé na stopu z vojny a pak s velmi prsatou patnáctiletou sestřenicí mé ženy. Ale, bohužel si je nechala odoperovat. Asi to má dnes pohodlnější, ale už to není tak atraktivní.

Za dobu svého prezidentování Václav Havel otestoval, jako excelentní řidič, novou Škodu Fabii. A hnidopiši mu pak vyčítali překročení povolené rychlosti. Bloudi. Prezident může překračovat co chce, kdy chce a jak chce. To nevíte?

Klaus asi po roce 1989 vůbec neřídil. Myslím si to. Nemá k autům ten správný vztah. A Miloš Zeman? Ten, já si to tedy myslím a risknu, že tipuji špatně, vůbec nemá papíry. Na co by taky mu byly, když se chystá být prezidentem až do smrti, že?


To, jestli si Andrej Babiš brousí zuby na prezidentskou sesli, nevím, ale nevyloučil bych to. Nebyl by nejstarším zvoleným prezidentem a pražská kavárna by se z toho asi přímo pos*ala. Ale, jak je na tom Babiš se svými hmotnými choutkami?

Řekl bych, že ta Zemanova děvčata, tedy manželka a dcera, si myslí, že tatík je tak trochu na hlavu, že dává třetinu prezidentského platu do nějakého fondu. Ta třetina přece patří jim a neříkejte mi prosím, že si to takto nemyslí 9 z 10 žen.

A protože Andrej Babiš má tolik škváry, jako málokdo, chtěl jsem mu přičinit nějaké pěkné auto. Ale, ony ty automobilky, co vyrábějí auta na objednávku zřídka uveřejňují cenu nového vozu. To je jenom pro plebs.

A tak stále nenacházím ten pravý model nového Rolls Royce, kterým by Andrej Babiš mohl přebít toho 15 miliónového Maybacha Michala Horáčka, který si teď po té vysilující námaze dvou týdnů prezidentské agitace asi bere zasloužený odpočinek.

Ono to je náročné, ta politická agitace, a tak se pan Horáček asi uchýlil k Sofoklovi:

Nuž já zas plnou pravdu odkryji!

Ba správně Foibos, správně s ním i ty

se s péčí ujímáte mrtvého;

a uzříte mne právem po boku,

chci zemi té i bohu pomáhat.

Ne v službách přátel příliš vzdálených,

než ve svém vlastním zájmu vyplením

tu ohavnost! Vždyť vrah by vbrzku snad

i na mne vztáhl ruku zločinnou!
https://is.muni.cz/el/1421/podzim2010/DVHs155/Stiebitz.txt?lang=en

Ale konec antiky. Prostě, podařilo se mi, pro pana Babiše, vyšťourat Ferrari LaFerrari za bratru pouhých 30 Mega, ale není to chauffeur driven limousine, což by pro budoucí hlavu státu mohlo být tak trochu na závadu.

Ale, konec planých řečí. Prý se chystá velmi mocenský konglomerát Zeman – Babiš, ze kterého mají mnozí velký strach. A Bodejť by neměli, když by toto duo prezidenta s premiérem mohlo zemi kočírovat podobným, a velmi přínosným způsobem, jako to začal Donald Trump.

Éra „lidskoprávních pošuků“ definitivně končí. A zdá se, že i Evropě, tentokrát v závěsu za USA, nastoupí cestu sice demokratickou, ale nepodléhající nejrůznějším „ismům“ tak, jako v posledních několika desetiletích.

A k tomu nám dopomáhej Bůh.

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.