Rusofobní hlupáci v akci: Kterak Sparťané přestěhovali Rostov na sever Ruska

Pěkný trapas se podařil trenérovi fotbalové Sparty. Své fňukání před kamerami nad tím, že jeho tým čeká „neatraktivní soupeř“ Rostov na Donu okořenil výmyslem, že město leží 200 kilometrů severně od Moskvy a panují tam kruté mrazy.

Ondřej Mrázek – překladatel, publicista, básníkkup-zde
„Ten zápas odehrát musíme v těchto klimatických podmínkách,“ lamentoval trenér Sparty Praha Tomáš Požár na tiskové konferenci před čtvrtečním utkáním a mračil se jako kaktus. Podle jeho informací prý má být ve čtvrtek v Rostově desetistupňový mráz! A podle jeho dalších informací neleží Rostov na jihu Ruska na řece Don, ale naopak 200 km severně od Moskvy! Sever, Rusko, strašlivý mráz – to je jasná zpráva!

Čeští sportovci jsou proslulí tím, že všechno ruské nenávidí, přičemž jejich nenávist je – jak tomu obvykle bývá – spojena s absolutní nevědomostí, plácáním nesmyslů a malováním čertů na zeď. V jihoruském Rostově se přitom podle meteorologů teploty pohybují kolem nuly. Ve čtvrtek, kdy tam bude Sparta hrát, by nemělo být méně než minus čtyři stupně, což je počasí, za kterého se běžně a bez fňukání hraje i česká liga.

Na tiskovce také zaznělo povzdechnutí, že do Rostova se asi moc sparťanských fanoušků nepohrne, protože soupeč je všechno, jen ne atraktivní (byť porazil na podzim doma Bayern Mnichov). Skutečnost je přitom taková, že ruští fanoušci do Rostova jet nemůžou, ani kdyby sebevíc chtěli, protože si musejí odpykat trest za nepokoje v Miláně, kde prorazili oplocení a zranili dvanáct pořadatelů.

O tom ale v médiích nebylo ani slovo. Jenom nepravdy v duchu zaručeného hesla: co je ruské, to je špatné. Asi to bude ta alternativní pravda, jak říkají poradci amerického prezidenta Trumpa. V Čechách jsme si na ni zvykli dřív než v Americe.

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.