Zase krade? Platí si Babiš předvolební kampaň z Vašich daní propagací závisti v rámci EET?

Ve středu jsem se zúčastnil předvolební kampaně hnutí ANO Andreje Babiše v Ostravě. Že jste neslyšeli o tom, že by ANO dělalo předvolební setkání? No, ono se to totiž maskuje jako EET fórum. Placeno námi daňovými poplatníky…

Andy BáBíš | foto: ceskatelevize.cz


První dojem ale na mne udělalo množství propagačních materiálů. Drtivá většina na křídovém papíru značné gramáže. Je vidět, že na propagandě se nešetří… Ale co mne vysloveně praštilo do očí, byl nápadně podobný styl grafiky známý z předvolebních billboardů. No schválně, odkud znáte tu „bublinu“ z titulní stránky složky s materiály?

Ale tak říkal jsem si, kašli na to, jen použili už vytvořené. Nehledej za tím zase něco nekalého. A pak přišlo první vystoupení a hned pan ministr sám osobně. A já nestačil zírat a nevěřil jsem svým vlastním uším. Úvod projevu Babiše byl čistě předvolební – chlubil se daňovou kobrou, sliboval dálnice, rychlovlaky, elektronická administrativu (u které si vzal vzor z Estonska) a mnoho dalších slibů… Až jsem si začal říkat, jestli jsem tu správně na konferenci o EET?

Dočkal jsem se i vymezení proti svému věčnému rivalovi Kalouskovi. Začínám mít dojem, že kdyby Kalousek nebyl, tak si ho opravdu musí vymyslet. A mezi všemi těmi slovy zaznívaly mnohokrát vyvrácené lži. Ten člověk nemá žádnou sebereflexi. Například opět tvrdil, že o té bonzovací stránce na účtenky EET nevěděl. Bez uzardění a bez zaváhání… Člověk musí mít opravdu žaludek na to, aby ho volil. Přiznám se, že já to nevydržel poslouchat a odešel jsem na konci jeho projevu. Na další program jsem neměl ani chuť a ani čas.

A mezitím jinde finanční úřady ukládají 30 tisícové pokuty za bagatelní pochybení ze začátku náběhu kontrolního hlášení. Jen aby bylo jasno, to bagatelní pochybení mám na mysli pouze opožděné potvrzení, že původně podané hlášení je v pořádku. Čili nikdo neudělal chybu v hlášení, jen to nestihli v termínu 5 kalendářních dnů. Tomu říkám podpora podnikání…

No ale abych to shrnul – fórum organizované Mafrou (Babiš), grafika použitá z materiálů hnuti ANO, projev Babiše čistě předvolební, z 95% nesouvisející s EET. Takže daňoví poplatníci, zaplatili jste předvolební kampaň Babišovi… Jo a abych nezapomněl, spolu s ním tam byli a z mého pohledu s ním kolaborovali prezident Hospodářské komory Dlouhý a předseda Svazu měst a obcí.

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.