Andy Babiš zavedl brutální šikanu: 30.000 Kč pokuty za 7-dmi korunovou chybu

Poslední dny dávají za pravdu těm, kteří už dávno poukazovali na to, že kontrolní hlášení povede hlavně k šikaně a následné likvidaci podnikatelů. Už dlouho před náběhem tohoto prostředku na to mnozí poukazovali.

„No ty koky“


Jak symbolické je to, že v období výročí vítězného února se objevily informace o nepřiměřených pokutách finančního úřadu za bagatelní pochybení podnikatelů ze začátku náběhu kontrolního hlášení. Potvrzují se slova, že to vede k neúměrné šikaně všech podnikatelů a že si stát opět po dlouhých letech osvojuje totalitní praktiky. Zvedla se značně byrokratická zátěž a díky velkým pokutám je možné zlikvidovat všechny, kteří budou nepohodlní.

Už jsou zdokumentované 30 tisícové pokuty za administrativní pochybení, korunové rozdíly nebo zanedbatelné opoždění. Například podnikatelka paní Marková dostala pokutu 30 tisíc za to, že se opozdila s reakcí na výzvu finančního úřadu o 2 dny. Bohužel se jí to nepodařilo díky víkendu a dovolené účetní stihnout zkontrolovat a zareagovat do 5 kalendářních dní. Perličkou je, že měla původní kontrolní hlášení v pořádku. Tedy nic nespáchala, jen nemohla stihnout zákonný šibeniční termín. Nabízí se otázka – není takový termín v zákoně z určitých důvodů?

Podobný případ se stal panu Brýdlovi. A také dostal pokutu 30.000,- Kč. Navíc jsou to pokuty ze začátku roku 2016, tedy z období, kdy Babiš vyhlašoval, že budou ze začátku tolerantní. Uplynulo třičtvrtě roku a tolerance se vskutku projevila…

A opět podobný případ u pana Rambouska. Jak se ukazuje, termín na reakci 5 kalendářních dní je naprosto nesmyslný a zavádí šikanu. povede to k tomu, že se malí živnostníci a podnikatelé budou bát a místo vlastní výdělečné činnosti utápí produkitvní čas v byrokracii. Velká pokuta by totiž mohla být likvidační.

Babiš v předvolební kampani sliboval, jak zatočí s karuselovými obchody a zjednoduší podnikání v ČR. Místo toho, se objevila další sazba DPH, kontrolní hlášení, teď EET. Neustále se mění daňové zákony (poslední novela zákona o DPH čítala snad přes stovku změn)… A přitom by stačilo tak málo. Karuselové obchody by mohly zaniknout v podstatě okamžitě, kdyby se mezi plátci DPH fakturoval pouze základ daně, jak o tom píšu třeba zde. Ale to by se špatně likvidovali malí podnikatelé a živnostníci…


polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.