Lhář Babiš opět zvolen předsedou ANO 2011

Teď o víkendu se konal sněm hnutí ANO 2011. Zcela nepřekvapivě, v duchu minulých dob, byl zvolen jediný kandidát na předsedu – Andrej Babiš. Je smutným faktem, že hnutí založené na lži a nenávisti má takovou podporu lidí.

Zrůda Babiš – přivandrovalý král bolševických udavačů | reprofoto: youtube.com


Ti lidé totiž nedokáží zjevně dešifrovat lži, které vypouští Babiš ven. To, že lže zcela bezostyšně i o věcech, které mu byly několikrát prokázány, už jsem psal dříve. Dnes se podívejme na jeho projev na sněmu. Aby bylo jasné, odkud jsem čerpal, tak přímo od zdroje.

Hnutí ANO vzniklo jako odpověď na korupci a nesnesitelný politický marasmus, ve kterém naše země roky byla. Vládly tu tradiční politické strany, které si 25 let dělaly z veřejných peněz koryto. Byly prolezlé korupcí, ovlivňovaly policii, státní zastupitelství i soudy. Místní bossové ovládali celé kraje.

Nepochybně tu vládly mnohé tradiční politické strany, které si dělaly z veřejných peněz koryto. To je zcela jistě pravda. Nicméně text vyvolává dojem, že ANO je řešením, které situaci zlepší. Opak je pravdou. Situace je daleko horší. Babiš řídí ne jen kraje, ale celý stát. Za dobu svého působení na ministerstvu se zvýšily podstatným způsobem dotace (z veřejných, tedy našich peněz), Zvedl se zákonem podíl bio složek v palivech, čímž povinně přispíváme všichni jeho firmám bez možnosti volby. Nelze nevzpomenout poslední kauzu korunových dluhopisů, kterými se účelově vyhnul placení daní. Nebo třeba odpouštění daní jeho firmám ve výši cca 1.5 miliardy korun. A je toho mnoho dalšího, ale i tento malý výčet stačí, aby si soudný člověk uvědomil s jakým člověkem má vlastně tu čest.

Stejně tak ale víte, že nedělám věci napůl a že z boje neutíkám. Chci naši zemi zbavit prohnilého establishmentu, který ji vysává už 25 let, a postavit ji zase zpátky na nohy. A jsem tomu ochotný obětovat maximum. Maximum svého času a své energie.

To, že je ochotný obětovat maximum svého času a své energie, mu věřím. Ale určitě ne na to, aby naši zemi postavil na nohy. Zatím je následkem jeho kroků polarizování společnosti, snad větší, než které zvládl zařídit Zeman. Rozdělení na „chudáky“ zaměstnance, kteří vše poctivě platí, a „hajzly“ podnikatele a živnostníky, kteří neplatí daně. To, že je takové rozdělení nesmysl, je nám vše jasné. Je třeba se zamyslet, proč to dělá? Proč mu vyhovuje, že se lidi perou mezi sebou a jeho kroky pak není tolik času sledovat?

Proč bych vůbec měl kandidovat z prvního místa! Proč ne z posledního!

V projevu dále řekl, že by chtěl, aby stávající poslanci také kandidovali z posledních míst. Zkusme se zamyslet nad tím, co tento vzkaz může znamenat. Myslím, že hned několik věcí. Babiš je si sám sebou tak jistý, že nepochybuje, že se do sněmovny dostane. A nejspíše má pravdu. Navíc očekávám, že dostane od svých oveček maximální počet preferenčních hlasů, což posílí jeho pozici i jeho už tak přebujelé ego. A samozřejmě toho následně patřičně využije v další sebe prezentaci a také ve vyjednávání. Další aspekt může být skutečně ten, že se potřebuje zbavit některých současných poslanců. Otázka je proč? Dalším aspektem je to, že když nebude v pozici lídra kandidátky, vyhne se přímým střetům v předvolebních kláních a bude je jen z povzdálí sledovat a glosovat. Suma sumárum, má to velmi dobře vymyšlené.

Pomohli jsme nastartovat ekonomiku a využít příležitostí, které dává ekonomický růst. Dali jsme do pořádku finance naší země.

Ne, Andreji, nepomohli jste nastartovat nic. Ta ekonomika roste díky konci krize tak, jak i v ostatních zemích. Teda pokud jste nepomohli nastartovat ekonomiku i tam. Dokonce si myslím, že kdybyste nezaváděli ty buzerační nástroje na šikanu malých podnikatelů a živnostníků, jako jsou EET nebo kontrolní hlášení, rostla by ekonomika více. Takže opak je pravdou. Brzdíte růst ekonomiky.

A co se týká financí, tak jste nic nedali dohromady, jen kouzlíte s čísly. A to ať už špatným sestavením rozpočtu, nebo třeba rozpuštěním rezervního fondu. No, je toho hodně a rozhodně to nevypovídá nic o tom, že byste dali do pořádku finance naší země. Nicméně musím uznat, že marketing vám jde skvěle a že na vaše ovečky to zjevně stačí.

Vyřešili jsme také zapeklitou smlouvu s firmou Kapsch na výběr mýta, na které jsme ušetřili poplatek 500 milionů korun ročně.

No tak to jste vyřešili, to je pravda. Ale jak? Podpisem bez výběrového řízení! Jak tedy můžete vědět, že jste ušetřili půl miliardy ročně? Co když byste výběrovým řízením ušetřili více? A proč následně náměstek, který podepsal tuto smlouvu, inkasoval odměnu cca 3/4 miliónu? Jak že to byly ty věty z počátku projevu? Že jste vznikli jako odpověď na korupci? Aha…

Máme jasnou vizi, jasné sny o budoucnosti naší země. Pracujeme na tom už dva roky a naše sny lidem představíme už brzy. Inspirací pro mě byla knížka stará 80 let. Jan Antonín Baťa ji napsal ve Zlíně v roce 1937 a jmenuje se Budujme stát pro 40 milionů.

Prosím, nesrovnávejte se s panem Baťou. To byl pan podnikatel a pan politik. Naprostý opak toho, jako podnikáte a politikaříte vy. Tohle srovnání chce hodně velkou dávku drzosti. Vždyť Baťa nikdy například nepobíral dotace a také proti nim brojil. Zatímco vaše podnikání je na dotacích založeno. Ne, opravdu jste naprosto dvě rozdílné osobnosti. Voda a oheň, den a noc…

·Chceme dlouhodobě předvídatelné stabilní daňové prostředí.

·Nechceme navyšovat daně, ale některé chceme stabilizovat a některé snižovat.

·Zaměstnancům s příjmy do 113 tisíc měsíčně by se daně měly snižovat, daně u lidí s platem vyšším by měly zůstat stejné jako dosud.

·Vidíme prostor pro snížení snížené sazby DPH, ale důležité je, aby se toto snížení promítlo v cenách pro lidi a nezůstalo v kapsách obchodníků.

No, před minulými volbami jste slibovali snížení počtu sazeb DPH. Výsledkem bylo zavedení 3. sazby. Celou dobu svého ministrování děláte pravý opak toho, co teď říkáte nebo co jste říkal před minulými volbami. O stabilním daňovém prostředí nemůže být ani řeč. Vždyť jen v poslední novelizaci zákona o DPH bylo cca 140 změn. Opravdu se jedná o stabilní prostředí? Asi si ho představujeme každý jinak.

A teď už jen střípek z dalších slibů…

·Chceme navyšovat platy zaměstnanců a navyšovat důchody, které jsou stále nízké.

·Chceme přísnou regulaci ceny vody, plynu a dalších sektorů, kde je přímý dopad na životní úroveň našich občanů.

·Potřebujeme investice – dálnice, obchvaty, rychlovlaky, školy, školky, domovy důchodců, centra sociální péče, sportoviště, věznice…

Nějak jsem se rozepsal, tak jen lehký výčet toho, jak chtějí regulovat, nařizovat a zakazovat. A u posledního bodu mne zarazily ty věznice. Asi počítají s tím, že potřebují „ubytovat“ své politické odpůrce. Říkalo se tomu politický vězeň. Doufám, že k tomu snad nedojde. Snad.

Andrej Babiš ve svém projevu slíbil všechno a všem. Pokud se nad tím jen trošku zamyslíte, uvědomíte si, že je to nemožné. Že opět jen a jen lže a láká své ovečky, aby mu daly hlas. Bohužel. Takže ano, některým už je lépe, mnohým ale hůře. A pro mne je velkým zklamáním, že mu to mnozí lidé věří.


polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.