Studená občanská válka

Zdá se vám můj titulek přehnaný? Možná. Ale to, co se ve Spojených státech děje od zvolení Donalda Trumpa prezidentem a v Evropské unii i u nás doma v souvislosti s migrační krizí a blížícími se volbami, se tomu limitně blíží.

Jaroslav ČejkaObčané jsou nejen názorově rozdělení, ale bezmála na život a na smrt znepřátelení. Ve veřejném prostoru se rojí urážky, obvinění a soudní žaloby. S demokratickými svobodami se žongluje jak s cirkusovými kužely, politická korektnost přerůstá v diktát, represivní aparáty posilují a plíživá cenzura se rozlézá jak plíseň.

Cui bono? zeptal by se kriminalista. Komu to prospívá?

Vládnoucím vrstvám, odpovídám já. Lidem, kteří vidí v progresivní solidární daň trest za úspěch, nespokojené chudáky mají za závistivé socky, zaměstnance, požadující vyšší mzdy, za odborářské teroristy a odpůrce církevních restitucí za kryptokomunisty.

Těm všem se migranti, ze kterých se stal oboustranně používaný klacek, hodí do krámu. Vždyť právě z nich se mají rekrutovat zaměstnanci ochotní pracovat za nižší mzdy než starousedlíci. Strach, který s sebou přinášejí, přispívá k tomu, že se občané snáze smíří s posilováním represivních opatření, a kouřová clona pseudohumanity zakryje leckterou zlodějnu páchanou ve jménu jediného Boha a svobodného trhu.

Nejsem voličem Andreje Babiše, ale označovat ho dnes za komunistu? To už se dá mluvit o Ježíši Kristovi jako o Židovi nebo o Marxovi jako o buržuovi. Ale ti pánové přece prošli jistým vývojem. Pravda, každý jiným.

Nemám rád Marine Le Penovou, ale zbavit ji poslanecké imunity s odůvodněním, že zveřejňování snímků zvěrstev páchaných Islámským státem je vlastně jeho propagandou, to už je opravdu ubohost nejvyššího řádu, nízkost, kterou snad ani nestojí za to komentovat.

Snad mi tedy čtenáři odpustí, že svou krátkou glosu ukončím aktualizovanými verši Karla Havlíčka Borodubského:

Žijeme ve šťastné době!

Smíme si dělat, co chceme.

(I předkové mohou se v hrobě

obracet jak ztvrdlý cement.)

Z Unie hrozí nám pokutami,

když nebudem plnit kvóty.

Nezůstanem v tom ale sami,

jak plyne z dnešní nóty.

Budeme tedy do Unie

odvádět eura i voly.

Ať bruselská hlava neuhnije

jen proto, že myšlení bolí!polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.