Mezi dětmi se rozšiřuje nový nešvar. Křičí: „Allahu akbar“

Na to, že děti často mezi sebou vykřikují i sprostá slova, jsem si za těch téměř 20 let, co dělám dětské kroužky, už zvykl. Být by to samozřejmě nemělo. Ale v poslední době se mezi nimi rozmáhá něco, co mě také nenechá klidným.

Libor Čermák

Sprostá mluva, to je něco, co mne u dětí opravdu štve. Já jako člověk, který vyrůstal na Jaroslavu Foglarovi, stále vzpomínám na Rychlé šípy, jehož hoši, pokud mezi sebou někdy řekli nějaké drsnější slovo, tak to bylo maximálně slovo „plantážník“, které dnes snad už ani žádným sprostým slovem není. A tak bych si přál, kdyby podobná slušná mluva se uchytila i mezi současnými dětmi, které chodí nejen do mých kroužků. Bohužel toto asi zůstane jen mým zbožným přáním.

O to ve větší hrůze jsem zjistil, co se najednou teď začíná mezi našemi dětmi rozmáhat. Kdyby šlo jen o běžná sprostá slova, jako tomu asi bylo vždy a za které jsme jako děti dřepovali nebo klikovali, budiž. Ale ono jde o něco daleko horšího. Už několikrát se mi totiž stalo, že najaký kluk nezařve jen obyčejné sporsté slovo. Ale ještě jiná dvě slova, která já osobně považuji za tisíckrát horší, než ty nejběžněji používaná slova sporstá. Ta dvě slova jsou, až se je skutečně stydím napsat, „Allahu akbar“.

Když tato dvě slova od nich slyším, nemůžu si pomoci, ale vždycky na ně nějak vyjedu. Vždyť tato provolání doprovázejí ty nejhorší teroristické činy zfanatizovaných islamistů, tedy lidí, kteří by chtěli, abychom my, evropští lidé 21. století, se poddali té jejich středověké kultuře! Ale kde se s touto frází seznamují naše děti? V televizi? Na internetu? Nebo že by snad dokonce na nějakých prapodivných multikulturních výchovách? Tak to teda sorry. Já tedy nejsem učitel, ale pouhý pedagog volného času, který působí pod organizací, která nemá nic společného s jejich školou. A tak nemám pravomoce, které, pokud bych měl, nejraději bych to trestal co nejpřísněji, jak to jen školní řád jejich školy dovoluje.

Ale protože tyto pravomoce nemám, chtěl bych především apelovat na vás, pokud jste rodiče současných školních dětí. Skutečně si je důsledně prověřte, co si o výše zmíněné nábožensko-politické ideologii myslí a jak se při seznámením s touto cizáckou kulturou ze 7. století chovají. Aby náhodou takováto nehorázná slova nazačaly někde na veřejnosti z nějakých puberťáckých důvodů vykřikovat.polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.