Věřme v Ježíše Krista, jen On nám pomůže a nikdo jiný

Možná nebo určitě jsem nedbalý katolík. Naposledy jsem byl na mši někdy před 10 lety a to stejně jen kvůli manželce. Takže ty církevní úkony dost flákám. Ale jsem pokřtěný katolík a křesťan. A tak se také vždy chovám.

Ježíš Kristus

Jenom pro ilustraci a pro pochybovače. Můj křestní list, z důvodů nevhodných komentářů pana Leo Wolfa byl smazaný. Náš oddací list z kostela Svatého Mikuláše na Malé Straně jsme si, bohužel, nikdy nevyzvedli:

Samozřejmě, drobné důvěrné úlety, které mívá i každý prelát, popřít nedovedu a ani nechci. Vždyť to patří k životu a každý prelát míval vždy svou kuchařku.

A protože sex s kuchařkou, i když přirozený, byl mírný hřích, tak se faráři navzájem zpovídali a dávali si rozhřešení.

Dvakrát:

Otče náš

Pater noster, qui es in cælis,
sanctificétur nomen tuum;
advéniat regnum tuum;
fiat volúntas tua, sicut in cælo
et in terra.

Panem nostrum quotidiánum da nobis hódie;
et dimítte nobis débita nostra,
sicut et nos dimíttimus debitóribus nostris;
et ne nos indúcas in tentatiónem;
sed líbera nos a malo.
Amen.

http://www.pastorace.cz/Tematicke-texty/Otce-nas-modlitba-Pane.html

A třikrát:

Zdrávas Maria

Ave, Maria, gratia plena, Dominus tecum. Benedicta tu in mulieribus, et benedictus fructus ventris tui Jesus. Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus nunc et in hora mortis nostrae. Amen.

Ano, z častých intimních výstřelků se rád vyzpovídám a také dojdu, bez jakékoli pochyby, rozhřešení.

Ale pokud bude zase nějaký zaprodanec ďáblu o mě zde roznášet nějaké pomluvy ve smyslu, že jsem nežil a nejednal jako křesťan, tak mu nechám vybrat si mezi dvěma alternativami. Právník nebo strahovské pěstičky.

Jinými slovy a stručně. Jsme moderní lidé. Často se nám z té pohádky o Kristovi, o neposkvrněném početí, o ukřižování, nanebesvzetí a všech těch jeho zázracích, nemusí všechno zdát. Jistěže on nebyl vším tím, co do něj křesťané vložili.

Ale je to jediný symbol, který máme. Proto slavíme Vánoce, proto slavíme Velikonoce (další církevní svátky pak jen velmi uměřeně). Je to prostě jediná myšlenka, kolem které se, snad, dovedeme, proti společnému nepříteli spojit.

A tím nepřítelem, ať se to komu líbí nebo nelíbí, je, samozřejmě, rozpínavý Islám. Jeho bojovníci jsou ve víře daleko, daleko pevnější, než my a proti jejich odhodlání máme opravdu jen malou šanci.

Někteří dokonce tvrdí, a já nemám důvod jim nevěřit, že ta bitva či válka je už dávno prohraná.

To je, samozřejmě, klidně možné, ale každý match se hraje až do posledního míčku. A dokud jsme ještě neprohráli, je třeba bojovat. A k tomu nám dopomáhej Bůh, Ježíš Kristus a Svatý Kryšpín (Ale to je z jiné bitvy. Bitvy mezi křesťany).


Zdroj.