Invaze parazitů pokračuje – 10 000 vetřelců z Afriky naloženo během velikonoc na lodě směr Itálie

Kompletní monitoring celého týdne. 10.000 nelegálních migrantů !!! Invaze z Afriky se zvýšila vyhledem k minulému roku o 33,39 %. V tomto roce přijelo 35.244 nových imigrantů (data ministerstva vnitra k dni 18.04.2017) 9 889 imigrantů z Afriky naloženo během velikonočních svátků na lodě ,,taxikářů” směr Itálie.

Imigrační vetřelec

vetřelec


Obrovská imigrační vlna: kompletní monitoring celého týdne

Dobré počasí znamenalo to, že během velikonočních svátků mohlo vyplout mnoho pašeráckých plavidel z Libye. Tyto přeplněné čluny a dřevěné loďky – poškozené již při vyplutí – byli ovšem v neděli překvapeni náhlou změnou počasí. Na moři se zvedl vítr a začali tvořit vysoké vlny.
Nakonec se podařilo naložit tisíce imigrantů, protože v té oblasti bylo přítomných několik vojenských lodí a dalších lodí ,,stále číhajících” neziskovek. Vzhledem k nepříznivým meteorologickým podmínkám je zázrak, že nepřežilo pouze 13 osob.
Do přístavu Augusta v pátek na Boží hod velikonoční připlulo 731 lidí na palubě lodě Pobřežní stráže – Dattilo Cp 940. V tomto případě bylo identifikováno sedm pašeráků, kteří byli zadrženi pro podezření z napomáhání nelegální migraci: tři pocházejí z Guinei ( 19,21,25 letí), jeden 31 letý z Pobřeží slonoviny a tři ze Sudánu (mající 18,29,a 32 let). Mimo jiné osmdesát migrantů na téže lodi prohlásilo, že jsou nezletilí a bez doprovodu ( * to bývají většinou 17 letí svalnatí mladíci z kterých se posléze vyklubou dvacetiletí …).
Těchto 731 migrantů bylo naloženo před Libyjským pobřežím z šesti různých plavidel. Jejich země původu jsou Alžírsko, Bangladéš, Pobřeží slonoviny, Kamerun, Čad, Eritrea, Etiopie, Gambie, Ghana, Libye, Libérie, Mali, Niger, Nigérie, Senegal a Sierra Leone.
Více méně stejné provenience byli migranti, kteří přistáli později v Messině a v Catanii. Po celém procesu identifikace byli všichni ,,dospělí “ migranti posazeni do autobusů a rozesláni do různých příjmových středisek regionů Liguria, Lombardia, Veneto, Emilia Romagna, Piemonte, Calabria a Puglia. Neexistuje žádná karanténa !!!
Stále v pátek , v oblasti mezi plážemi Marchesa a Avola v provincii Siracusa, objevila policie dalřích 50 imigrantů, kteří byli dovezeni do této oblasti na plachetnici a následně dopraveni na pláž v malém člunu.
Tentýž den na jihu Sardínie k pobřeží Sulcis dorazilo 41 alžířanů. Nejdříve jedna loďka s 5 lidmi přistála v turistickém přístavu Teulada, dále na pláž Porto Pino v obci Sant’Anna Arresi dorazilo na jednom plavidle dalších 21 osob ve věku mezi 20 až 25 let no a poslední loď zaměřili z přístavu u ostrůvku Isola del Toro poblíž Sant’Antioco.

Gibraltarská Loď Aquarius (patřící německé SOS Meditarrenee s Lékaři bez hranic na palubě) přivezla 526 migrantů do přístavu v Pozzallo v sobotu. Mezi nimi i 1 mrtvý – dvacetiletý Nigerijec zemřel na dehydrataci. Na palubě byli i dva Nigerijci, kteří již byli z Itálie v minulosti vyloučeni! Jeden z nich byl zatčen, protože se vrátil dříve než za 5 let – takže zde máte důkaz, kdo se nám to sem žene … Mimo jiné vyšetřovatelé Státní policie identifikovali čtyři podezřelé osoby jako pašeráky (dva Nigerijce a dva Senegalce).
Ze soboty na neděli proběhlo naložení imigrantů ze 4 různých akcí, kteří byli následně odvezeni na ostrov Lampedusa. Ze třech jednotlivých akcí provedených Námořní hlídkou je to dohromady 404 osob. Dalších 447 migrantů do přístavu Porto Empedocle dovezla loď italského námořnictva Chimera. Celkem je to tedy na Ostrově Lampedusa 851 nových příjezdů. Zatím se nepočítá s jejich dalším převozem.
Pobřežní hlídka naložila migranty a odvezla je na italský ostrov Lampedusa. (Grandangolo giorn. AG)
Na Velikonoční neděli připlula do Reggio Calabria italská loď Vos Prudence, patřící Lékařům bez hranic. Přivezla na palubě 649 migrantů pocházejících ze subsaharské části Afriky, ale také z Pákystánu a Bangladéše. Jedná se jako vždy většinou o muže, žen bylo pouze 63 a 4 děti. Tito migranti byli naloženi v pátek z několika člunů 25 mil od Libyjských břehů … 128 jich na palubu Vos Prudence naložila Německá neziskovka Sea Eye. 400 z nich budou převezeni do identifikačního střediska ve městě Taranto a 50 do střediska v Crotone, dalších 100 do jiných míst v regionu Puglia.
Prakticky současně se konalo vylodění 89 migrantů na pláži Melito Porto Salvo, kde přistáli s člunem. I tito migranti byli odvezeni do přístavu Reggio Calabria, kde probíhal příjem koordinovaný prefekturou Reggio Calabria.
Jedna těhotná, 35 letá žena pocházející z Pobřeží slonoviny byla urgentně vyložena v pondělí, okolo 6 hodiny ráno v Pozzallo. Dotyčná se nacházela se svou 28 letou sestrou na palubě remorkéru OOC PANTHER plující pod vlajkou Antigua a Barbuda (ostrovní stát v Karibiku) a mířící do přístavu Messina, když ji postihlo těžké krvácení.
Přístavní úřad Pozzallo, který se nacházel nejblíže, koordinoval záchranou akci. Byl zaslán na palubu remorkéru námořní lékař, který stabilizoval ženu pro převoz do přístavu Pozzallo, kde čekala sanitka a odvezla pacientku spolu s její sestrou do nemocnice v Modica, kde je stále hospitalizována. Její stav je vážný a rovněž její těhotenství může být přerušeno.
Odbočka lodě OOC PANTHER směr Pozzallo, kam byla evakuována těhotná a silně krvácející migrantka se svojí sestrou. (Marine Traffic)
Zatímco byli tyto dvě ženy evakuovány, OOC Panther obnovila cestu k molu Marconi v přístavu Messina, kde na ni čekali pracovníci prefektury, policie, zdravotníci a různá dobrovolná sdružení tzv. neziskovky. OOC Panther připlula časně odpoledne s 1267 osobami na palubě, včetně několika nezletilých bez doprovodu*.
Podobný scénář se odehrál v přístavu Catania, kam taktéž v pondělí , kolem 7.30 hodin připlula Německá vojenská loď Tender A513 Rhein vezoucí 1181 migrantů naložených v průběhu různých záchranných operací v Sicilském průplavu, jak píšou noviny , ale nakonec je to prakticky oblast před Libyjskými břehy.

18.04.2017

V úterý dorazila do přístavu v Cagliari Norská loď Siem Pilot – Frontex. Vyplula s migranty na palubě z oblasti před Libyjskými břehy v neděli. Dovezla jich na ostrov 816, z toho 577 mužů, 19 nezletilých, 130 žen – 14 těhotných … Stále stejné osazenstvo: většinou Subsaharská Afrika, ale take Eritrea, Somálsko a Bangladéš.
Tentýž den dorazil také italský remorkér ASSO 29 do přístavu Vibo Marina města Vibo Valentia (Calabria). Loď přivezla 1600 migrantů, 80 nezletilých a 80 žen, z nichž je 15 těhotných (jedna z nich zanedlouho po příjezdu začala rodit v místní nemocnici). Na palubě byl také 1 mrtvý 16 letý chlapec. Migranti byli dehydrovaní a zažili se chvíle napětí, když někteří z nich vyžadovali a chtěli okamžitě opustit loď.
Panamská obchodní loď Tuna 1 přivezla na palubě 477 subsaharských migrantů do přístavu města Palermo. 450 jich bude odvezeno a rozděleno do jiných měst.
Večer dorazila do přístavu v Crotone (Calabria) loď pobřežní hlídky, Peluso CP 905 se 309 migranty (281 mužů, 27 žen a 1 dítě). 3 osoby museli být hospitalizovány v nemocnici. Všichni budou rozvezeni do jiných regionů: 100 migrantů bude převezeno do regionu Lombardia; 100 do Emilia Romagna; 50 do Campania; 50 do Lazio (mimo provincie Rieti, kde bylo nedávno zemětřesení).
Hned z rána připlula do přístavu Salerno (Campania) loď Pobřežní hlídky, Gregoretti se 397 migranty na palubě ( 354 mužů, 40 žen a 1 nezletilý) a 2 mrtvoly. Zjištěny případy svrabu.
Po posledních přistání v regionu Calabria: v přístavech Reggio Calabria, Vibo Valentia a Crotone, dnes připlula do přístavu Corigliano Calabro (Cosenza) loď Vos Hestia, remorkér neziskovky Save the Children, mající na palubě 309 migrantů, 278 mužů, 31 žen, z nichž sedm jsou těhotné a 22 nezletilých. Mnozí pocházejí ze subsaharských zemí, ale jsou zde i někteří Palestinci. Jakmile skončí přijímací process, migranti budou převezeni do regionů Lombardia, Veneto, Piemonte, Lazio, Campania a Puglia.

Do přístavu Augusta dorazila také loď Phoenix pod vlajkou Belize, patřící neziskovce MOAS, která je založena americko-italským párem z Malty. Přivezli 453 migrantů a 7 mrtvol. Mezi pasažery těhotná žena v 9 měsíci s dítětem . Plavidlo vyrazilo na cestu od Libyjských břehů v neděli.
Překlad migrantů ​z lodě Pobřežní hlídky na loď Líkařů bez hranic - Vos Prudence. (Twitter)

20.04.2017

Vos Prudence, loď Lékařů bez hranic (MSF) se ihned po vylodění migrantů v Reggio Calabria vrátila ,,plnou parou do lovecké zóny” před Libyjskými břehy, kde prý dle upozornění radaru jsou čluny s migranty v nesnázích 20 mil od břehu Libye … jelikož byli daleko a prý by to nestihli tak jim ten člun pohlídala pobřežní hlídka, která se tam s ostrova Lampedusa dostala rychle a tak si je pak pouze přeložili … ona tam v té oblasti zrovna žádná neziskovka nebyla – všechny aktivně vykládali na italském pobřeží … Vos Prudence vyjela v pondělí v poledne z Reggio Calabria, kde předtím vyložila skoro 700 migrantů a do nákladové oblasti se dostala v úterý před půlnocí … Teď by měla mít na palubě 143 migrantů včetně 3 těhotných žen a dle monitorovacího serveru pluje opět směrem na Itálii. Místo ní do oblasti před Libijskými břehy směřuje Německá neziskovka Sea Watch 2 a OOC Panther původem z Karibiku .
Převzato z blogu autorky pilloni.blog.idnes.cz