Z Francie nikdy nic dobrého nepřišlo

Snad kromě trochy dobrého vína a pana Funese. My Češi o tom víme své. V posledních letech ale schopnost kousat sám sebe do zadnice nabírá ve Francii i v Evropě pořádné grády.

Emmanuel Macron hajluje jako všivý dobytek


Chce se mi říct, že je mi těch Francouzů líto. Rozumějme těch skutečných Francouzů. Ale když si uvědomím, že socialistický marast produkovaný takzvanými elitami po celé Evropě vlastně žádné Francouze či Belgičany vůbec nechce, všechno najednou dostává smysl. Merkelová před televizními kamerami zahodí německou vlajku, potentáti v Bruselu likvidují národní demokracie a francouské volby vyhrála kreatura stvořená marketingovým nanažerem, slaboučký technokrat, který tak potřebuje v životě chůvu, že si vzal za ženu o generci starší svou vlastní učitelku.

Aby bylo jasno, ať si každý bere, koho chce. Čemu ale nerozumím, že si něco takového může zvolit člověk jako svého lídra. Jako vůdce, to jest někoho, kdo se doslova popere o jeho zájmy: prosperitu, práci, zdraví a zejména o bezpečnost. Jen těžko to může udělat chlap bez koulí, který proti svým tvrzením neposílí demokracii a bude, bohužel, ještě víc podestýlat bruselské socialistické smetánce.

Podobných neschopů v čele evropských vlád je bohužel mnoho. Německo má bezdětnou bábu Merkel a nakonec český hloupý Honza Sobotka je zářným příkladem, že pro řízení země není třeba skutečných vůdčích schopností a dokonce už ani nemusíte před tím něco dokázat, abyste lidi převědčili. A tak i my máme svého Macrona, slabocha bez sebereflexe, který odkývá všechno všem, jen aby nemusel pracovat.

V rukou technokratů bez zodpovědnosti tak mizí vztah lidí k jejich zemi, ke kořenům a zejména k místu jejich života. Takticky přesouvají rozhodování o věcech místních do byrokratických center a vytváří tak závislé jedince, kteří si navykají na dávky, příspěvky a dotace. A pak jim to tam ve volbách hodí.

Macron chce bojovat proti všem formám nerovnosti. Inu ano, zkusme tedy všechny srovnat do jedné latě. A jak bude ta lať, mistr Macron, vysoká? A kdo o tom rozhodne? Zásadní omyl všech socialistů je tady prezentován jako benefit. Probůh, lidé si od přírody nejsou rovni. Na tom je postaven vývoj lidské společnosti, jde jen o to, najít rozumnou rovnováhu a férový prostor, ve kterém mohou vedle sebe lidé žít.

Být francouským barikádníkem nebo českým husitou chvilku můžete, ale jen než vám dá někdo jiný po papuli. Například jen do té doby, než počet muslimů a jinak zaostalých kultur v Evropě převáží a celý prostor si defacto uzmou, trochu s využitím stávající svolné demokracie, mnohem víc ale násilím. Do Evropy se vrátí válka. To už ovšem budou Macron a Sobotka dožívat své „úspěšné“ životy někde v Jižní Americe nebo na karibských ostrovech.

Ne každý má ale tak plochý vztah k místu, kde žije, a navíc tam se, bohužel, všichni nevejdeme.


Zdroj.