Neziskovka brečí: Libyjci se poprali s nevládní skupinou o záchranu stovek vetřelců a vrátili je do Afriky

Vládní krize v ČR zastírá prakticky vše co se děje ve světě. Ale všem odpůrcům objektivity ČT mohu oznámit, že konečně pronikla zajímavá zpráva i do jejího vysílání. Pravda, objevila se jen jednou a byla velmi kratičká.

morová rána 21. století


Asi bylo zrovna střídání směn, možná šéfredaktor trošku poklimbával. Každopádně se ukazuje, jak to s tou záchranou běženců u Libyjských břehů vlastně je.

Nevládní organizace Sea-Watch neohroženě sleduje každé plavidlo, které opustí břehy Libye a je připravena okamžitě zasáhnout a dovézt ubohé migranty ten malý kousek po moři do Itálie.

Ale ouha, dnes se jí do cesty postavila stejně neohrožená loď pobřežní stráže Libye, která migranty zachránila dřív. A hned byl oheň na střeše. Pobřežní stráž si totiž dovolila moc. Sebrala jim výdělek, na který chudá Sea-Watch poctivě číhala… Nebýt pobřežní stráže Lybie, už mohla být Evropa obohacena o dalších 500 migrantů. Nedivím se, že Sea-Watch byla rozmrzelá a dokonce si na pobřežní stráž Lybie stěžovala. Tentokrát přišla o kšeft.

Pěkné také je, jak jedna z migrantek v rozhovoru říká: „Evropa respektuje lidská práva, Arabové to nedělají“. I ve výrazech „zachráněných“ migrantů není vidět příliš nadšení. No jo no, Evropa se zase vzdálila….

A tak možná stojí za to položit si otázku. Mohou být arabové v našem světě opravdu přínosem? A druhou: Nejsou neziskovky jen paraziti, kteří zneužívají finance pro svou potřebu?


Zdroj.