Europoslanec Stanislav Polčák se vysmívá lidem a právnímu státu

Europoslanec Stanislav Polčák nebude kvůli kontaktům se zlínským podnikatelem Michalem Redlem, který byl stíhán ve dvou kauzách Radovana Krejčíře, už nikam kandidovat. Nechce poškodit dobrou pověst hnutí STAN?

Stanislav Polčák | foto: youtube.com


Oni ti starostové, co rozprodali svoje města a obce mají dobrou pověst? Proto se nejdříve spojili s kalouskem a nyní s lidovci, na jejichž sjezdu mluvil i bývalý zapálený komunista z padesátých let Pikhart za potlesku „křesťanů“. Polčák odmítá, že by kontakty s Redlem jakkoliv ovlivnily jeho politická rozhodnutí. To je skutečně neuvěřitelné, europoslanec za „Starosty“ spolupracoval a kšeftoval s nejbližším spolupracovníkem Radovana Krejčíře, jednoho z největších podvodníků v zemi a trestem pro něj je jen to, že přišel jen o stranickou funkci. A co kriminál, soudruzi ze STANu?

Polčák prý situaci vysvětlil vedení STAN na mimořádném jednání předsednictva. Na Redla a řadu dalších lidí se prý obrátil kvůli tomu, že pražská organizace STAN hledala odborníky na vodárenství nebo energetiku. Sháněl proto tipy na takové lidi. „Na této snaze nevidím nic špatného. Samotný fakt, že byl někdo před patnácti lety trestně stíhán, aniž byl odsouzen, podle mě není důvodem ke společenské izolaci takového člověka,“ uvedl Polčák.

polados-prepravujeme-vas-byznys

Vedení hnutí jeho rozhodnutí vzalo na vědomí. No to toho udělali! Zejména s blížícími se volbami je ale podle něj na politiky pohlíženo přísněji než na jiné lidi. Proto se rozhodl na březnovém sněmu nekandidovat. „Svou neopatrnost si ‚odpracuji‘ jako řadový člen hnutí,“ dodal. Řadový člen hnutí STAN v europarlamentu? To snad tento podvodník nemůže myslet ani vážně!

O kontaktech Polčáka s Redlem informoval Český rozhlas Radiožurnál. Zveřejnil také e-mail, který europoslanec podnikateli odeslal a který se týkal právě odborníků pro pražskou organizaci STAN. Redl podle policie v roce 2002 přes úvěr poskytnutý firmě Technology Leasing tuneloval s Krejčířem Českou spořitelnu. Podílel se podle ní i na půlmiliardovém daňovém úniku firmy M5. Podle potvrzení lékařů je ale tak nemocný, že není schopen vnímat trestní řízení, proto bylo jeho stíhání zastaveno. Někteří policisté to považovali za účelovou výmluvu z trestního stíhání.