Mají se političtí agitátoři vtírat na akce pro děti?

Přelom května a června je tradičně plný nejrůznějších akcí pro děti. Je to samozřejmě dobře. Ale nelíbí se mi, když se někteří političtí agitátoři na takovouto akci vetřou a začnou tam před dětmi propagovat své politické cíle.

Libor Čermák


Chtěl bych jen říci, že nemám namysli akce, které pořádá nějaká konkrétní politická strana. Každá ať si dělá svojí předvolební kampaň jak chce. Třeba i pro své sympatizanty s dětmi. Ale mám na mysli zcela jinou situaci. Před několika dny jsem se účastnil jedné tradiční akce, jejíž tradice sahá až hluboko do 20. století a nikdy za ní nestál žádný politický proud, ale jen místní zájmová sdružení. Když jsme byli v cíli akce, najednou se odkudsi objevil chlap a měl v ruce jakési podpisové archy. A začal mezi lidmi volat: „Pojďte podpořit prezidentské kandidáty! Můžete zde podpořit kandidaturu Michala Horáčka a Jiřího Drahoše.“ A tak mne nejprve napadlo, když takhle někdo shání podpisy pro víc kandidátů najednou, co když tu bude mít podpisový arch i pro mého favorita? A tak jsem se ho zeptal: „Máte tu podpisový arch i pro podporu Miloše Zemana?“

„Tak tím bohužel nedisponujeme.“ odpověděl mi dotyčný.

„Tak to vám pak nic nepodepíšu!“, zareagoval jsem.

A myslím si, že jsem zareagoval dobře, stejně jako každý, kdo se stejně jako já rozhodl, že tomu pánovi nic nepodepíše. Vždyť on se vlastně vetřel na akci pro děti, tedy na akci takové věkové skupiny, která má žít zcela jinými věcmi než politikou. Jak si vůbec někdo něco takového může dovolit? Jít na akci mezi děti a jejich rodiče a propagovat tam nějaký konkrétní politický směr? Osobně takovýto přístup považuji doslova za skandální. Dokonce si myslím, že ten člověk měl v úmyslu zkazit lidem hezký pocit z akce, která se, jako taková, všem velice líbila. A tak naštěstí tato nemístná propagace Horáčka s Pažoutem byl jen jediný stín, který jsem na akci zažil. Ale takový, že nám všem, co jsme jiného politického smýšlení, než onen dotyčný, z toho musel stoupat tlak v krvi. Proto si myslím, že pořadatelé takovýchto a podobných akcí pro děti by si měli pohlídat, aby se tam nic takového nestávalo.


Zdroj.