Socanská a lidovecká pakáž

Nějak se vytratily věštby (vydávané za průzkumy veřejného mínění) TNS AISA – takové té paní Deméterové českého sociologického byznysu. Krejčíci však provedli „rafinovaný“ obrodný krok a tak se nyní konzumenti masmédií mohou těšit z „prognóz“ agentury TNS KANTAR.

blbeček s nacistickým vlastizrádcem


„Vědecká“ věštírna je docela prima byznys

Je to totéž, jako by si paní Deméterová nechala udělat nový přeliv a nebo totéž, jako když si zvolenskou kriminálkou hledaný kriminálník Ivan Puška změnil jméno změnil účelově jméno na Ahmed Biočič a nyní s novou identitou zcela volně a beztrestně okrádá ty nejbezbrannější občany v ČR, konkrétněji v Praze, což se zdá celkem nepochopitelné, ale je to realita.

No – a „kantáři“ tedy veřejněprůzkumově věští sociálním demokratům podzimní 4. místo s asi 10% výsledkem v parlamentních volbách. To je vlastně dobrá zpráva. Přečteme-li si tento poslední záchvěv loajality ke kdysi dobrému zákazníkovi – ČSSD – znamená to, že po podzimních parlamentních volbách se s kolaborantskými hochštaplery již ve sněmovně neshledáme. Sobotkův klan snad konečně zmizí v propadlišti nevolitelnosti a doufejme, že nebude sám.

Stejný nebo podobný výsledek totiž TNS KANTAR přisuzuje zatím i nejstarší politické prostitutce KDU-ČSL. Členové této partaje vždy vynikali mimořádnou flexibilitou. Jindy krotký šéf  KSČM Vojtěch Filip jim tentokrát po právu v nedělní Partii připomněl, že se vždy přidávali k vítězům a konjunkturalisticky se vždy snažili pobýt „u lizu“ v jakékoli vládě. Jeho chvilková „statečnost“ sice díky Bohu černokněžnickou partaj postavila do správnějšího světla před veřejností, ale pořád je to málo. Mohl vzpomenout i fúzi části lidovců s Národním souručenstvím, kdy se i v době Protektorátu Böhmen und Mähren zase usalašili v partě chlapců, co tehdy „byli u toho“.

Jak autorovi těchto řádek kdysi sdělil zcela bez uzardění novodobý lidovecký (jistě v budoucnu aspoň blahoslavený) guru Josef Lux“ „My jsme se vždy v dobrém úmyslu snažili najít na všech režimech to pozitivní a to pak ze všech sil hájit.“ Co pozitivního nalézali černokněžníci na fašistické vládě již objasněno nebylo, ale pozitivum je prostě pozitivum. Fajn je, že se tedy po podzimních volbách už možná nesetkáme ani s politickou squadrou zběhlých farářů a jiných přátel sudetoněmeckých „milých krajanů“. I spojenectví s politicky zprofanovanými a zoufale pobíhajícími Starosty je v tomto smyslu velmi dobrý předpoklad zaslouženého debaklu.

Tak Plechová Huba nebo Kudla v Zádech?

TNS KANTAR DEMETER BIOČIČ se zatím nezabývala nějak výrazněji tím, kdo povede oranžové propadáky do podzimního volebního klání. Sice si o tom již cvrlikají místní i zahraniční vrabci na střeše, ale uvnitř vystresované party slibotechnů, sedmilhářů a lupičů se prý zatím nic oficiálního v tomto směru nechystá.

Takže lze nyní jen volně ocitovat zprávu slovenské TASR, že politické děťátko (ve skutečnosti rozmazlený fracek) Sobotka bude až do podzimu sloužícím bruselským agentem v roli premiéra, ale volebním lídrem se stane někdo jiný.

Už se i spekuluje o jménech. Třeba Karel Lubomír Schwarzenberg-Zaorálek, ministr zahraničí, držící pevně eurolinii zahraniční politiky zejména ve vztahu k „bratrské“ byť nepokrytě fašistické Ukrajině. Kdo by mohl zapomenout jeho poslední předvolební rétorické cvičení v Parlamentu, kterak tehdy ještě jako pouhý poslanec hromoval nad „skandálním“ protlačením tzv. církevních restitucí, a co všechno v tomto směru sociálnědemokratičtí vítězové provedou a jak zjednají nápravu. A udělali co? A proč se vlastně někdy Luboškovi přezdívá třeba Plechová Huba?

Nebo ministr vnitra Milan Chovanec. Je to dle médií „razantní“ lídr bdící nad suverenitou státu. Suverenita? Tož to zas jo. Jak to těm ouřadům v Bruselu pěkně vytmavil ohledně importu islámských nájezdníků v podobě kvót. Jak se za nás Čechy bral, těsně před odjezdem na ten potlach, kde pak sklapl kufry a odkýval, co se po něm chtělo, podrážejíc při tom chladnokrevně bratry Slováky, co se nebáli nesouhlasit nejen doma, ale i v Bruselu a celý Eurosojuz dali prostě k soudu. Nevíte, proč se mu občas přezdívá Kudla v Zádech?

Je zkrátka z čeho brát a to je hlavní. Doufejme, že to KANTAR při dalším vyhodnocení veřejného mínění zohlední a bude dále chlácholit mediální svět těmi svými 10% jak pro oranžovou, tak i pro černou. Potom se lze na ten podzim i těšit. S pravděpodobností hraničící s jistotou pak ve Sněmovně nepotkáme ani sobotkovce ani hermanovce.