Američtí vrazi na českých cestách: „Léto s kovbojem“ si už užily stovky českých řidičů

Spousta Čechů vyrazila již včera na dovolenkové cestování. Situace na přetížených komunikacích prý však byla dobrá. K žádným mimořádnostem dle dopravního zpravodajství  České televize údajně nedošlo. O naštvaných občanech co postávali v hodinových kolonách za havarovanými obrněnci amerických „dragons“ před Brnem a před tím ještě před Prahou ani zmínka.

američtí čuráci na kolečkách


„Plechová kavalérie“ v americké režii

Leccos už se traduje o řidičských schopnostech Američanů na evropských silnicích. Nelegální (už každoroční!) drandění po našich cestách se zatím nikdy neobešlo bez dopravních potíží. Buď fantastická a nedostižná „military technic“ v podobě superstrojů typu Stryker na české dálnici zkrátka „chcípla“ nebo se o nějakou tu dálniční zácpu postarali sami dragounští šoféři bravurním projížděním silnic své nové kolonie.

Inu – havarovat na rovné cestě v závratné rychlosti okolo 60 km/h – to se jen tak ledaskomu nepodaří. Snad jen v případě, že by za volant usedl „posilněn“ do úrovně nějakých těch pěti promilí v krvi, ale i v tomto případě si o Velikonocích vedou hlavně jihomoravští řidiči neskonale lépe. Další možností pak je řízení s nosem plným „koksu“ nebo krví sycenou heroinem či pervitinem.

Můžeme však jen hádat. Vyšetřit skutečné příčiny dopravních kolapsů z americké vojenské dílny v postatě nelze. Naši policisté jim totiž do nebezpečného kočírování nemají vlastně „co kecat“. „Oni si tu situaci řeší po své linii, my jsme tam vlastně jen asistovali“, děl včera mluvčí dopravní policie. A že by snad potomci osvoboditelů plzeňského Československa ve službě pili či fetovali? Kterýpak proruský (ne ruský!) troll se vám to snaží nakukat? Za to by si zasloužil kletbu a klatbu přímo od sběhlých farářů z redakcí skutečně „svobodných“ médií nebo přímo z ministerstva kultury.

„Tuhle vojnu vyhrajeme…“

Nebuďme však nespravedliví. I nedávné, loňské panduření našich celosvětových četníků dopadlo tak neslavně, až předražených plechových pikslí začalo opadávat strategické dýhovaní. (Asi z týkového dřeva, když jeden z našich kolových nezmarů vyšel daňové poplatníky na nějakých 100 miliónů Kč.)

Zřejmě si budeme muset na vyvádění naťáckých motožoldáků po českých komunikacích zvykat. Objeví se tu i onde bez ohlášení, potrápí naši nervovou soustavu potácivým posunováním po našich komunikacích a v případě nějaké té nehůdky si prostě zavolají podvalník, aby odvezl obrněnce z příkopu, z nějž není schopen se takový výkřik techniky sám vyhrabat.

Je kapku úsměvné předpokládat, že se takový eurowehrmacht s americkými „dragons“ bude prodírat ruskými lesy a bažinami, až bude „odrážet nevyprovokovanou ruskou agresi“.  Zbývá prostě podepsat postřeh vojenského analytika Štěpána Kotrby, jenž včera na sociálních sítích zhodnotil schopnosti americké techniky nevyhrabat se bez pomoci z obyčejné meze. „Tuhle vojnu vyhrajeme paní Müllerová…“.