Jiří Drahoš jako bezvýznamná nula? Loutka zločinného šmejdu?

A byl tak výrazným, aby se hodil až na prezidenta republiky? Zkusme si ho srovnat s předšlými předsedy AV. Mě zkrátka vychází tento českými sorosovcemi a pražskou kavárnou protěžovaný kandidát jako ze všech nejméně výrazný.

Jiří Drahoš – Vypadá jako Husák, tak to bude Humusák | foto: FB page Jiřího Drahoše

Prezident republiky by podle mého názoru neměl být žádný suchar, ale naopak výrazná a charismatická osobnost. A jakpak je na tom českými sorosovci a pražskou kavárnou protěživaný Jiří Drahoš? Zkuste se teď nad tím zamyslet. Kolik z vás čtenářů vlastně vědělo, že předsedou AV byl v uplynulých osmi letech nějaký pan Drahoš? Já, jakožto záhadolog jsem samozřemě sledoval i to, co se děje v oblasti vědy. Tak jsem občas zaregistroval, že i existuje někdo jako tzv. „předseda Akademie věd“.

Třeba takového Rudolfa Zahradníka jsem vnímal. Býval často v televizi i v časopisech a občas se vyjadřoval i problematice, kterou se zabývám i jako záhadolog. I když kolikrát nikoliv tak, jak bych si přál. Ale i tak byl přeci jen tím výraznějším předsedou. To samé by se dalo říci i Heleně Ilnerové. Tu jsem vždy vnímal jako vědkyni, ze které čišilo podobné charizma jako například ze známého astronoma dr. Jiřího Grygara. Dalšího předsedu v pořadí, Václava Pačese už jsem tak často v médiích nevídal. Ale kdy ž se někde objevil, věděl jsem pro jeho charakteristickou postavu, že je to on.A dalším v pořadí byl již zmíněný Jiří Drahoš. Nechci nijak snižovat jeho vědecké kvality, o kterých nepochybuji. Ale abych řekl pravdu, v posledních osmi letech jsem vůbec nevěděl, kdo že tím předsedou AV vlastně je. To, že jím byl zrovna Jiří Drahoš, jsem se dozvěděl až, když se o něm po skončení jeho předsednictví začalo uvažovat jako o možném prezidentském kandidátovi.

A tak říkám jedno, tento kandidát byl sorosovci a pražskou kavárnou vybrám jen proto, že byl jako odcházející předseda AV zrovna tzv. „na ráně“. Ale že by to byla nějaká výrazná charizmatická osobnost? A to dokonce výraznější a s bohatšími politickými zkušenostmi než je současný prezident republiky Miloš Zeman? Tak to tedy určitě ne.

Zdroj.