Bude StBácká svině Babiš jednou za EET pověšen?

Živnostník, nepřítel státu, zloděj, podvodník. Takovou vizitku má každý podnikatel, který nehodlá ze státu odčerpat ani korunu a v úmoru své každodenní práce si musí najít zákazníka. Zatímco miliardáři a milionáři jsou na vesnicích vážené osoby, které jistě dosáhly „svým úsilím a poctivou prací“ miliard, onen švec, hostinský, babka prodávající mašlovačku a cibuli na tržnici jsou neskuteční podvodníci.

Zloději?

No jak tedy na ně, na ty zloděje jezdící ve starých Feliciích a Fordech z roku 1997? Génius, který ma sám máslo na hlavě zkopíroval totálně nefunkční systém EET z chorvatských pláží . Sám ministr jejich vlády za tento paskvil nejspíše půjde za mříže, neboť je jednoduché v době sezóny prodávat pivo za 60-70,-Kč v přepočtu. Na vesnici v horách to ovšem prostě nejde.

První rok šetřící živnostník jede z rezerv a doufá, že se onen nesmysl zhroutí. Nezhroutí, protože se ukáže, že do státního rozpočtu přibyly miliardy. Z čeho? No přece z nákupu EET přístrojů, softwaru a štočků ze Žiliny, které si pan ministr pronajal na 10 let, aby je distribuoval do ČR. Nebo byly z Ukrajiny? Tam je druhá jediná výrobna v Evropě. No a samozřejmě z pokut, které se vyberou za to, že babička nepřiznala domácí koblihu a jede na černo, zatímco ji jeden rozdává kde to jde. Je neuvěřitelné, že si u nás jde koupit člověka za 4.50,- Kč.

A teď k fázím EET. Ta první je všem jasná. Pod taktovkou termínu „Všichni kradnů“ se zavedlo EET, tedy krásný špionážní příběh alá – kde si mohu nahrabat ještě více.

Fáze 2: Obce mohou podnikat ve všech oborech na vesnicích, kde tato služba buď není a nebo se sama rozhodne ku příkladu zrovna založit obecní hostinec. Tato obec samozřejmě EET nepotřebuje, neboť zaměstnanci jsou v podstatě zaměstnanci obce, takže obec za své peníze opraví hostinec, na dotace z úřadu práce zaměstná kuchaře, číšníky, pomocné síly, uklízečky, provozní, logistika, který bude jezdit za obecní provozní kapaliny a obecní auto pro suroviny atd.atd. Lidé ne vesnici tleskají, kolik přibylo pracovních míst a že je konečně guláš za 65,- Kč, zatímco vydřiduch živnostník od vedle ho má za 120,- Kč. To, že se guláš od montéra z fabriky nedá pozřít je jedno, hlavně, že se napapal o polovinu levněji. Až se soused za pár měsíců položí, bude guláš stejně hnusný a ejhle, bude stát 130,- Kč. Tato věc se již běžně děje na Jablunkovsku. No a když skončí obecní hostinec ve ztrátě? No nevadí, prostě na složence zdrahnou popelnice, díra se zalepí a jede se dále.

Každý stroj se jednou unaví, zadře a nebo zreziví. V Česku ale hold máme odolný materiál a zadře se až živnostníci ukončí svou práci a živnost. Je to jednoduché. Živnostníci umí ráno vstanout, disciplinovaně přijít do práce, pracovat a své práce si váží. Součásná nevychovaná generace je zfetovaná, věčně podnapilá, nemá disciplínu a je ji úplně jedno, že ji vyhodí z práce. Takže smysl těchto opatření? Zrušme živnostníky, nadnárodní korporace nemají zaměstnance. Živnostník = otrok je dobrá volba….

Na konec si dovolím malý vtip: Potkají se dva kmarádi a jeden říká druhému: kamaráde, celý týden jíme samé maso a už je toho moc. Co, kdybychom si dali něco bezmasého. Druhý odpoví: dobrý nápad, jdu koupit klobásky z kosteleckých uzenin.