Stát jako mafie pod vedením ANO

ak nám pomalu vyplouvá na povrch, že Finanční správa položila několik firem neoprávněně. Celé to musí zarazit až soudy, ale morální škody jsou už neodčinitelné.

Foto s hajzlem

Je divné, že některé ty zničené firmy byly v podnikatelském střetu zájmů s Agrofertem předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Finanční správa těm firmám předepsala, jak konstatoval soud, neoprávněně, platbu několika set milionů, což vedlo k jejich zániku.

V každé slušné společnosti platí presumpce neviny. A je-li o vině byť jen špetka pochybnosti, tak se všechny civilizované soudy řídí pravidlem, že radši 100x osvobodit vinného, než jednou odsoudit nevinného. V případě našeho státu už byla nalezena skoro třetina firem, kterým dal soud za pravdu ve sporu proti státu. A dalších dobrých 30 soudních procesů je v běhu. Stát prostě nemůže zlovolně likvidovat soukromé podnikatelské subjekty. Když to třeba v Itálii dělala mafie, byla to hrůza, všichni to odsuzovali, všichni si na Itálii ukazovali prstem. U nás to ale nedělá nějaká cosa nostra, u nás to dělá stát! To je už opravdu další level.

O případu korunových dluhopisů nám ředitel Finanční správy Martin Janeček před půl rokem sděloval, že není co vyšetřovat. Vyměnil se jeho šéf, ministr financí, a najednou to jde. Finanční správa už sdělilaže ve věci korunových dluhopisů podala 25 trestních oznámení.

Bohužel se musí chtě nechtě vkládat myšlenka, že bývalý ministr financí Babiš jaksi Finanční správě zakazoval v některých věcech konat a naopak v jiných konat až příliš aktivně. Teprve po jeho odvolání, kterému tak usilovně bránil náš velmi moudrý pan prezident, se věci daly trochu do pohybu.

Zlověstně se tak naplňuje onen slogan – řídit stát jako firmu – vlastní firmu.

Ministr spravedlnosti Pelikán si už políčil na soudkyni Královou. Ta opakovaně osvobodila bývalou šéfku kabinetu Petra Nečase Janu Nečasovou. A tak za svržením vlády, která vynesla nahoru dnešní garnituru, je zatím jen pár nezdaněných kabelek. Nic jiného. Ministr spravedlnosti asi usoudil, že s tím je potřeba něco udělat. A tak navrhl odvolat soudkyni Královou. Prý nerespektovala právní názor vyšší soudní instance. Pokud tomu tak je, tak se celý případ vleče už 4 roky a konec není v dohledu. Musím se zeptat – co udělali v tomto volebním období všichni ministři spravedlnosti za ANO pro to, aby se soudní případy nevlekly 4 roky a více? Tohle spíše vypadá zase na výstrahu, že buď bude po našem, nebo jdeš od válu.

Poslanec hnutí ANO Miloš Babiš (to je ten co byl v posledních parlamentních volbách vykroužkován na první místo, protože voliči ANO při své inteligenci nepoznali, že to není Andrej Babiš) nedávno uvedl: až budeme mít vnitro, všichni půjdou sedět.

A tím už jen doplnil jako tečku, co nás čeká po volbách, pokud dopadnou podle současných předvolebních průzkumů. Stát nebude řízen jako vlastní firma, ale jako vlastní mafie.


Zdroj: Blog autora | Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/206 Sb, o právu autorském