Terorista z Antify chce zrušit parlamentní stranu SPD

Výplody některých chorých mozků, které se stále nemohou smířit s úspěchem SPD v parlamentních volbách, přinášejí mnohdy kuriózní situace.O to kurióznější jsou, když je vyplodí ti, jenž sami sympatizují s extrémistickou organizací.

Michal Pavlíček – zločinecký levicový terorista | foto: FB MP

Na sociálních sítích se objevil odkaz na petici, která požaduje zrušení SPD a trestní stíhání Tomia Okamury, pod peticí je jako autor uveden Michal Pavlíček.

Toto jméno vzbudilo u diskutujících velkou pozornost. Naštěstí se nejedná o kytarového mága, pana Michala Pavlíčka, ale o jeho jmenovce z Teplic. Ten se na svém facebookovém profilu netají obdivem k anarchistickému ultralevicovému hnutí Antifa, které se ve světě i u nás prezentuje konfrontačními násilnými protestními akcemi a tzv. „domácím terorismem“.

Chápu, že každý člověk uznává nějaký životní styl a zastává nějaký politický postoj. I pan Pavlíček má na něj právo, stejně, jako pan Okamura, členi SPD a jejich sympatizanti. Všechny extrémní krajnosti jsou však velmi společensky nebezpečné a zbytečně polarizují a jitří společnost.

SPD nepáchá žádné záškodnické akce, nepořádá rasistické nájezdy, nevyvolává násilí na jiných skupinách osob a nehlásí se k otevřenému neonacismu a fašismu. Je to nálepka, která vznikla kritikou nepřizpůsobivé části romského etnika a kritikou islámu, jako nástroje zvrácené politické ideologie a terorismu.

Stejně tak i autor petice, doufám, není sám domácím teroristou, záškodnickým sabotérem a nebezpečným ultralevicovým fanatikem a myslí to se svým „bojem proti fašismu“, za práva lidí i zvířat, jak prezentuje na svém fb profilu, vážně.

Jen si jaksi neuvědomil, že nežije na počátku třicátých let minulého století v Německu, kdy zakládání antifašistické organizace Antifa Komunistickou stranou Německa, mělo svůj oprávněný význam a plnilo jakýsi účel a štít proti místnímu nástupu nacistického režimu. Není, doufám, ani stoupencem tvrdého jádra Antify, které použivá ve svém „boji proti kapitalismu“ dlažební kostky, zbraně, zápalné lahve, Molotovovy koktejly, bomby a provozuje jiné formy ničení majetku, útoky na veřejné, policejní a vládní instiuce a ohrožuje životy lidí.

Úplný mírumilovný beránek to také ale není. Je obdivovatelem facebookové stránky GNWP.CZ, což znamená Good Night White Pride, v překladu Dobrou noc Bílá ligo. Stránky aktivistů Antify, angažujících se převážně na akcích „Klinika“ propagují kampaň GNWP.

Variabilní logo kampaně je tvořeno vyobrazením člověka, který ubíjí druhého člověka (ležícího nácka) jízdním kolem, kytarou, stojanem na mikrofon apod. a nabádá k netoleranci neonacismu, což by samo o sobě nebylo nic divného, kdyby sami militantní chování a postoje nepropagovali a nepodporovali.

Také samozřejmě hojně navštěvuje stránky Antifa.cz. Jaká komunikace se používá tady a jakou úroveň komunikace používá sám autor petice, posuďte v printscreenu. Evidentně vytrvale „bojuje proti nenávisti“ šířením nenávisti, provokacemi a hrozbou vystřílením, tedy násilím, které je pro příslušníky Antify typické.

Jakýkoliv extrémismus, na pravé i na levé straně společenského spektra, je jednoznačně velice nebezpečný. Naštěstí ještě stále žijeme v poklidné zemi, kde se nekonají velké násilné protesty a demonstrace, jako například v Charlottesville v USA, kde se na ulicích, díky složení obyvatelstva a jeho požadavkům, bojuje s opravdovým otevřeným rasismem a naštěstí také ještě stále zůstáváme ve Střední Evropě a zaplať pánbůh ne v té Západní, a nebojujeme s opravdovými náboženskými fanatiky, radikálními salafisty a psychicky vyšinutými teroristy.

Petice na zrušení parlamentní strany SPD, trestní stíhání Tomia Okamury a podobné požadavky, jsou z různých úhlů pohledu naprostým plácáním do vody, výplodem chorých mozků a absurdním počinem takových jedinců, jako je autor petice. Kdyby to nebyla realita, působí to docela úsměvně. Platí to nejen u jednodušších lidí, kteří jsou plni netolerance k názorům druhých, ale bohužel i u některých českých politiků, kteří přilévají svými nekompetentními výroky, hlavně v předvolebním a současném povolebním období, olej do ohně a vedou silácké řeči. Měli by začít konstruktivně spolupracovat a přestat se navzájem špinit a podrážet!

Oba dva tábory, jak čeští pravicoví extrémisté (myšleno skuteční náckové, je jich naštěstí málo), tak levicoví extrémisté (také pár pitomečků), jsou si sobě dokonale rovni a podobni. Dohadují se takřka o ničem, a dokonce chtějí to samé. Prevenci proti terorismu, fašismu a boj proti ISIS, zrůdným ideologiím, establishmentu, korporacím, korupci, sociálním nespravedlnostem. Rozdíl je jen v tom, že každý z nich vidí řešení odlišně. Ti na pravici to říkají nahlas a bez obalu, a ti na levici ten binec nevědomě podporují. Oba dva tábory pak vedou nesmyslné boje, a přitom jsou jedni za osmnáct a druzí bez dvou za dvacet!

Takže vážená extremistická pakáži, nechte lidi žít, zvolené strany pracovat, nejitřete vášně a dělejte něco užitečného!


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském