Z mu-slimáka člověka neuděláš

Když utíkali Rusové po bolševické revoluci do Československa a dál na Západ, byli svým novým zemím vděční. Stejně tak nám byli vděční demokraté z Německa či Němci židovského původu, kteří ve 30. letech utíkali před Hitlerem. To samé platí v případě Čechoslováku, kteří utíkali před komunisty v roce 1948 a 1968.

mu-slimáčtí prasopsi znesvětili křesťanský hřbitov

Nezdá se mi ale, že by to platilo na 100% i v případě lidí z Blízkého východu a Afriky. Problém patrně bude v mindráku z toho, že západní civilizace je minimálně za poslední stovky let mnohem úspěšnější. Byť rovnostářští lidskoprávní aktivistě budou jako kafemlejnek tvrdit, že jsme si všichni rovni.

Ne, nejsme. Když někdo přijímá desítky let finanční pomoc a nic za to neodvádí, tak sám sebe dostal do podřadné role. Tento mindrák Židé, Němci, Rusové ani Čechoslováci v minulém století neměli. Jeli na stejné vlně a byť třeba ve svých nových zemích nedělali svá povolání, vzali za vděk čímkoli.

Také do Čech přišlo po roce 89 hodně lidí ze zahraničí. A to třeba i z Afriky a Blízkého východu. Jeden takový, s palestinským kořeny, se narodil už v Praze. Není třeba jej jmenovat, ale povšiml jsem si jej v diskuzi stran Aquaparku Čestlice, kde se pokrokový management rozhodl….tak nějak….multikulti pokrokově.

Onen nejmenovaný dvacetiletý klučík sklidil od stejně pokrokových diskutérů velký úspěch se svým komentářem, kde psal o „čecháčkovském póvlu“ na adresu kritiků rozhodnutí Aquparku Čestlice.. Ano, mnoho mladých českých svazáků se radovalo nad urážkami svých vlastních spoluobčanů. To je totiž cool.

Onen nejmenovaný člověk studuje práva, umí krásně česky a je plně integrovaný. Nicméně mi nepřijde, že by si nějak moc vážil toho, že může žít u nás a nikoli v Palestině, kde to žádná hitparáda asi nebude. Nebo také Čechoslováci běžně označovali ve Francii své nové spoluobčany za póvl?

Vyrůstá nám tady nová generace lidí s přistěhovaleckými kořeny z Blízkého východu či Afriky, kteří budou studovat na našich VŠ. Někteří z nich už se prosazují ve veřejném prostoru (například Dominik Feri), kde rozhodně nebudou šířit naši kulturu a zvyklosti. Narodili se tady, ale to je asi tak vše.

Onen hoch s palestinskými kořeny možná bude při soudním procesu za pár let obhajovat další „utlačovanou“ dívku, které nějaká zlá a xenofobní ředitelka nedovolí nosit šátek ve škole či v nemocnici. Tím, že se (za potlesku EU) „otevřeme světu“, umožníme i lidem s naprosto odlišnými hodnotami a zvyklostmi prosazovat je na našem vlastním hřišti.

Za přispění tisíců „se srdcem otevřených“ lidskoprávních aktivistů a nadšených studentů-voličů Pirátů, Žít Brno a Zelených. A rovněž za přispění současných roztomilých arabských prvňáčků z té jedné ZŠ v Teplicích, kvůli kterým musí třídu se 20 žáky (asi polovina cizinci) vzdělávat vedle učitelky ještě dvě asistentky.

Jestli si tímhle nezaděláváme na stejné problémy jako mají už nyní na Západě, tak nevím. Lze to samozřejmě bagatelizovat a hystericky na mě povykovat, jako jedna dáma v diskuzi. že chci asi ta roztomilá děcka po vzoru Hitlera vraždit, ale to je spíš taková veselá historka v tomto neveselém mudrování.

Faktem je, že například v sousedním Rakousku dali v loňském roce na migranty téměř 2 miliardy eur, což je mimochodem stejná částka jako na armádu. Ve vídeňských mateřských školkách není němčina prvním jazykem pro skoro 60% dětí. Mezi žáky základních a středních škol ve Vídni se v jednom průzkumu ukázalo, že je více vyznavačů islámu než katolíků.

Někdy není třeba vymýšlet nějaké srdceryvné závěry, ale stačí zmínit pár čísel…

Když utíkali Rusové po bolševické revoluci do Československa a dál na Západ, byli svým novým zemím vděční. Stejně tak ná…

Zveřejnil(a) Josef Provazník dne 3. listopad 2017


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském