Nadšení Klause z Topolánka? Nechte se vysmát a naučte se číst!

Nevím, jak si někteří vykládají slova Václava Klause ke kandidatuře Mirka Topolánka, ale já tam žádné nadšení neviděl. VK jen konstatoval fakta.

Mirek Topolánek

Takže bych se být Topolánkovými příznivci nějakým Klausovým „posvěcením“ moc neoháněl. To nebylo žádné: Mirku, do toho! Pojď, pojď, ty to dáš!

Jak by mohl Václav Klaus vítat prezidentskou kandidaturu člověka, který při posledních volbách dal svůj hlas TOPce a navíc vyzýval ODS, aby „chránila Fialu před Klausy“?

To přece nedává žádný smysl. Je nabíledni, že příznivci VK, kteří si zároveň přejí na Hradě Topolánka, potřebují, aby jim byla jejich volba posvěcena i z Klausových úst.

A z toho důvodu se někteří z nich zcela mylně domnívají, že Václav Klaus má z Topolánkova rozhodnutí radost. Ne, nemá. Nic není vzdálenějšího realitě. Jen si prostě prezident zcela správně vyhodnotil, že by nemělo smysl dštít na Topolánka oheň a síru. Není však chybou prezidenta, že někteří neumí číst mezi řádky jeho jasného poselství.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském