Janda z EU hodnot: „důchodce“ při Brexitu ovlivnilo Rusko na Twitteru. Logika je chucpe!

Vrchní dezinformátor EUropských hodnot Janda uvedl, že Rusko ovlivnilo Brexit Twitterem. Vzhledem k tomu, že za něj přeci mohli starší a méně vzdělaní lidé, je zajímavé, že tito sjíždějí Twitter. Ta logika je ale sviň, viď, Kubo?

Jakub Janda, tragikomická koláž | autor: Radek Velička (Česká expedice, z. s)

Nejdříve se ze všech stran ozývá, že za Brexit (resp. za většinu tzv. „nepovedených voleb“ mohou starší (nekosmopolitní) a méně vzdělaní (rozuměj „méně uvědomělí“) lidé… dále za všechno mohou ruští hackeři řízení očividně z Moskvy (povětšinou pak přímo samotným arciraubířem Putinem)… a v neposlední řadě jsou hříšníkem neposlušné sociální sítě a tzv. dezinformační/proruské (rozuměj „alternativní“) weby, na kterých si lidé dovolují nerespektovat jedinou nezpochybnitelnou pravdu šířenou (ze shora) mainstreamem či státní Českou televizí a rozhlasem.

Problém a trapná chvilka nastane, když vrchní rozpoznávač pravdy z EUropských hodnot Jakub Janda (o jehož seznamu „dezinformačních“ webů, které musíte nečíst, jsem psal dříve zde)se nechá unést a vše zmatlá dohromady.

Nedávno se totiž na svém FB profilu „pochlubil“ s čísly ruského ovlivňování referenda o Brexitu: v posledních dvou dnech před referendem 45 000 tweetů z Ruska; celkově přes 150 000 účtů z Ruska tweetovalo o Brexitu a, jak připomíná, výsledek byl velmi těsný 52 % ku 48 %.

Když se však člověk zamyslí, že pro Brexit hlasovali především starší lidé a lidé méně vzdělaní (jak nám bylo namlouváno), je až udivující a možná na sociologickou analýzu, že tyto skupiny lidí v takové míře využívají sociální sítě – zejména Twitter – a nechali se takto prachsprostě zmanipulovat!

Logika je svině… Chlapec Jandovic neščastná… Neměl on se raději dál věnovat kariéře v umění?


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském