Hlupáka Drahoše může volit jen blbec

Volbu Drahoše prezidentem bych si musel do smrti vyčítat. To si tak občas říkám: co kdyby se mi náhodou udělal u prezidentských voleb zkrat v hlavě a místo současnému prezidentovi bych to tam hodil panu Drahošovi? Brrr, raději o tom ani neuvažujme.

Jiří Drahoš – Lhář

Jak už jsem několikrát psal o tom, jakže byl Jiří Drahoš politicky aktivní před tím, než ohlásil svoji kandidaturu, tak jedinou politickou aktivitu, kterou jsem u něj objevil, bylo v srpnu 2015 podepsání petice „Vědci proti strachu a lhostejnosti“. Což však nebylo nic jiného, než „pražskokavárenská“ reakce na množící se protimuslimské nálady v české společnosti. (Zdroj.). Proti čemu, že byla tato petice? Vlastně i proti těm lidem, kteří mají odvahu se postavit a upozornit na nebezbečí cizáckých ideologií, které jsou s tou naší kulturou neslučitelné.

Proto se domnívám, že pokud někdo dokáže podepsat takovéto a podobné petice odsuzující názory jiných, nemusí mít ani tak moc daleko i k jejím pronásledováním. Takže každý, kdo se k takovýmto peticím připojí, odmítá respektovat demokratický způsob myšlení, že každý občan může mít na věc svůj vlastní názor. Není to pak pro mne žádný symbol demokracie a svobody, ale symbol potlačování či dokonce pronásledování názorů jiných. A protože mne osobně se pronásledování těch jiných než mých názorů bytostně příčí, odmítám takové lidi volit.

Naopak, ale takový Miloš Zeman, ten kolikrát řekne věci i tak řečeno „jak mu zobák narostl“ a narozdíl od jiných to není žádný vyschlý panák z muzea. A protože žádné takové podobné petice nepodepisuje, je to pro mne osobnost a symbol svobody a demokracie posledních let.

Drahoš a Husák – Podobnost nikoliv náhodná


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském