Čapí hnízdo a dračí vejce

Čapí hnízda bývají většinou na tak vysokých komínech, že je na první pohled může ohrozit jen vichřice, zemětřesení, nebo zlý lidský úmysl. Ale co takhle dračí vejce snesené do cizího hnízda po vzoru promiskuitní kukačky obecné?

Foto: Česká televize


Čapí hnízdo Andreje Babiše je tak velké a navíc postavené tak vysoko, až se mohlo zdát, že si na ně žádná kukačka netroufne, a i kdyby snad ano, její vejce v něm nikoho neohrozí. Ale chyba lávky! Taková chytrá sova, jako je kalous ušatý, si na ně troufla. Stačilo přesvědčit trestnou ptačí letku, že se okolo onoho hnízda dějí nějaké neplechy a dračí vejce trestního řízení bylo na světě.

Co na tom, že podobných čapích hnízd jsou v Čechách a na Moravě stovky, ba možná tisíce, a že jejich stavbu a dotování musely schválit k tomu oprávněné ornitologické instituce na základě příslušných zákonných norem?! A co na tom, že v těch zákonných normách jsou díry větší než v ementálu, díry, za které zodpovídají ti, co dneska křičí: „Chyťte zloděje!“

Nejlepší obranou je odjakživa útok. Jenže nic se nemá přehánět. Protože kdo seje vítr, ten sklízí bouři. A ta může mít i podobu předčasných voleb, ve kterých čapí strana vyhraje tak drtivě, že bude mít konečně v ptačím sněmu většinu a ta už další žádost o vydání svého šéfa zamítne.

Pak nejspíš nastanou různým kalouskům a strakám těžké časy. Ale i skokanům a hájeným ropuchám. A možná že i rosničkám, které se ve svých předpovědích sekly. Inu, každý je svého štěstí strůjcem! A všechno má svůj konec – jen jitrnice dva.

Ano, ano, stokrát ano.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském