Babiš lhal a jeho ministryně lže taky, protože díky EET se vybralo méně daní, než před EET

O Elektronické Evidenci Tržeb se všeobecně tvrdilo, že má umožnit férové podnikání a zvýší příjmy státního rozpočto. Jenže skutek utek a to hodně daleko. Reálně je výsledek celého slavného EET roven jízdě se zataženou ruční brzdou.

Andy Babiš a Alena Schillerová – Mafiáni a zloději

Příznivci EET mají problém. Podle všeho EET nejenže nezvýšilo příjmy státu z DPH ale víceméně uškodilo těm oborům, do kterých bylo zavedeno.A to tak výrazně, že se ve skutečnosti s EET vybralo DPH méně, než se vybrat mohlo bez EET.

Skupina Radostné česko bez EET si na základě svobodného přístupu k informacím vyžádala od finanční zprávy údaje o výběru DPH za 2 kvartál 2016 až 3 kvartál 2017.

Získaná data pak rozdělili do dvou skupin. Obory, jihž se EET týká a obory, jichž se EET netýká. A porovnali růst výběru DPH v obou skupinách. Výsledek je zarážející.Ale předpokládaný. Cituji

U oborů, které zasáhl chorvatský experiment, je nárůst výběru DPH trojnásobně nižší než u oborů bez EET (3,4% ku 9,6%).

I kdybychom byli šťouralové a vyčetli jim, že je to jen 2,8 procenta, fakta zůstávají jasná.Kdyby obory ve skupině s EET rostly stejně, jako ty bez, vybralo by se za sledované období o 6 miliard více !Příměr EET k jízdě se zataženou ruční brzdou je tedy plně namítě.

A mě by jen zajímalo, kolik nemocnic se zbourá – za těch chybějících 6 mld, a kolik ubereme důchodcům (Ano narážím na tu slavnou propagaci před startem EET)

A kdy a zdali s toho Velký Architekt Vesmíru, Života a Vůbec – vyvodí nějaké důsledky pro svoji politickou kariéru, když místo 14 miliard přínosu do státního rozpočtu, jest nyní 6 miliard v … v tom kopcu u Meziřiči..

Původní článek najdete zdeA je samozřejmé, že se jejich zjištění, že EET je ve skutečnosti ekonomický neúspěch, neobjeví v žádném mainstreamovém periodiku. V Matrixu přeci NESMÍME PŘIZNAT žádné chyby !


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském