Antifa, Klinikáči a další nemakačenkové, neurážejte voliče SPD. To vy sami jste extrémisté

Přišel jsem teď do kontaktu s povícero řemeslníky z Vysočiny, tedy s těmi „nevzdělanými z vesnice“, a zabředl jsem při debatách s nimi do politiky. Většina z nich volila Okamurovo SPD. Kavárnici se ale mýlí, když tyhle lidi tak podceňují.

Josef Provazník

Za prvé, „venkovský řemeslník“ už dávno není nějaký negramota, který umí sotva číst a psát. Za druhé, nejde o lidi, kteří jsou výrazně politicky negramotnější než voliči Pirátů nebo Zelených.

Za třetí, nejde v drtivé většině případů o nějaké frustrované jedince, kteří smrdí korunou. Nejde ani o žádné nácky (jak je označují neziskovkáři, Antifa, Klinikáči a další nemakačenkové) kteří v životě neuspěli, a proto si své frustrace vybíjejí na „chudácích muslimech“.

Takže takové ty chytrácké řeči typu „muslimové nemůžou za vaše pos.ané životy“, jsou mimo. A za čtvrté, nejde o žádné naivní ubožáky, kteří hledají u Okamura apod. protestních stran nějaké spasení.

Jsou prostě rádi, že Okamura akcentuje problémy, které oni sami pociťují a umí to podat „tak nějak normálně“. No a hlavní pro ně taky je, že se o ně zajímá. Ptá se na jejich názory atd. Chtějí, aby je stát (a hlavně „elitáři“) nechali žít po jejich. (Aby je nechali kouřit v hospodách, neotravovali je s multikulti atd.)

Tudíž bych doporučoval ODS a Svobodným, aby sestoupili ze svých nebeských výšin, přestali profesorsky mudrovat a šli k jádru věci. A v neposlední řadě bych si dovolil jim doporučit, aby se přestali ušklíbat nad někým, kdo minimálně politický marketing, zvládá lépe než oni.

Jestli tedy tyhle dvě strany vůbec o „venkovské balíky“ stojí. Možná ani ne…


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském