Zoufalci v akci

Policie ČR, poháhá a chrání. Dokonce natolik, že se v jejich řadách opět objeví študáci bez maturity. Jestli budou mít kérky nebo i dredy a náušnice ještě není jisté, ale to, že naše policie pustí hrdinné kovboje s pistolí do terénu, jisté je.

Deviantní policejní dobytek | foto: Radek Velička

Postačí být malířem pokojů a nebo třeba hnojařem, uniforma je samozřejmě lepší než montérky. A to není všechno, řady policistů obohatí i cizinci. Zda-li budou umět česky či jim bude někdo překládat spisy třeba do arabštiny nejspíše rozhodne los. A tak se nám pomalu vkrádá sluníčkárská sebranka i do policie, která bude mít za chvilku na rukávech půlměsíce a erární koberečky na modlení.

Maturita, kterou dneska zvládne i vesnický balík a která už dávno leckde nemá úroveň musí stranou, důležité je zaplnit tabulky, které strejda Langer co by ministr vnitra a jeho kumpáni snížil před časem o 20 %. Málokdo si dokáže představit, že už tak jsou u policie namachrovaná jelita. Teď se to v čele s StBpremiérem vybarví tak krásně, že vás zanedlouho zastaví třeba Vietnamec.

Možná vám dá u pokuty slevu se svým kolegou cikánem, který má navíc nějaký mobil k prodeji, zaručeně nekradený. Stará doba se vrací, máme tu zpátky přečiny i provinění, proč neobohatit četnictvo o cizí a nevzdělané bezmozky.

Maturita sice není patent na rozum a šikovných řemeslníků je jako šafránu, ale Ti se do sboru jistě vrhat nebudou. Třeba se vylidní úřady práce a s náborovým příspěvkem 150.000,- Kč z nich vyskáčí noví a sveřepí ochránci zákona, kteří sice uvidí prd a ne příspěvek, ale ta představa, jak se zákony za zády někomu zatopí je lákavá.

Teď už jen zrušit psychotesty a testy fyzické, okecat u lékaře ploché nohy a začouděné plíce, no a je to. Pomáhat a chránit a nám zbývá jen „bůh s námi“….