Kmotr Kalousek a kmotřenec Chovanec a Farský od prsu odstavený

Mistr lži, demagogie a podrazů Kalousek, který chtěl kdysi vytvořit vládu s ČSSD s podporou KSČM a který po vyloučení z KDU-ČSL založil mafiánskou „rodinu“ TOP 09, označuje Babiše a Zemana za lháře. Tomu se říká drzost na kvadrát! Už aby bylo po volbách, protože se z toho normálnímu člověku začíná zvedat žaludek. Dnes pronesl ve sněmovně prezident republiky projev, se kterým může, kdo chce, nesouhlasit. Ale nemůže to dělat, jak se mu zlíbí!

Chovanec, Bureš a Kalousek – Tři kamarádi

Jisté je jedno, že na tak logický a koncizní projev, jaký přednesl Zeman, by se málokdo z poslanců a lídrů opozičních stran zmohl. Nejspíš ani Miroslav Kalousek, za kterým se táhne nesmazatelná stopa temných zakázek na ministerstvu obrany, zakázek, které už nebudou nikdy vyjasněné, protože jsou dávno promlčené, ale i smrt jeho mafiánského příbuzného, podivný převod veškerého majetku na manželku a výše uvedený pokus o partajní triumvirát lidovců, sociálních demokratů a konunistů, který skončil jeho politickým pádem.

Jenže to by nesměl být alchymista Kalousek, aby znovu nepovstal jako Fénix z popela, po boku s orlickým knížetem a se Sudeťáky za zády. Z nejrůznějších přeběhlíků slepil TOP 09, ale hlavní cíl, dostat Schwarzenberga na Hrad, mu nevyšel a od té doby už jen kalil vodu, až se z ní v říjnu loňského roku jeho mafiánská „familie“ málem nevyhrabala.

Sebekritický politik by po takovém výprasku zalezl nejméně na jedno volební období pod zem, ale ne náš Mirek. Mirkové a Mirky bývají bojovníci! Stačí si vzpomenout na Mirka Šěpána, Mirku Němcovou, či Mirka Topolánka.

Pravda, ono se to dalo celkem čekat. Nadarmo se o neříká, že kde ďábel nemůže uškodit, aspoň zasmradí. Ale že mu v tom sekunduje Milan Chovanec, kapitán potápějícího se Titaniku jménem ČSSD, to je fakt bomba!

Nebo jak jinak nazvat ultimátum včerejší korouhvičky, která se dnes chová, jako kdyby měla ve sněmovně 51 hlasů a ne jen ubohých 15?

Fakt nevím. Naštěstí ani nemusím. Nejsem politik, chvála pánu bohu!

Farský od prsu odstavený

Jan Farský


Kdysi mívali faráři farskou kuchařku. Poslanec Farský měl něco jako farskou kojnou – Miroslava Kalouska. A jak je vidět, sál od něj mléko otrávené nenávistí ze všech sil. Dnes strašil premiéra, že jemu i jeho rodině hrozí 10 let.
Advokát Jan Farský je mladý, chytrý, patřičně sebevědomý a nepatřičně arogantní. Sám vstoupil do politiky jako třiadvacetiletý člen zastupitelstva Semil, města, které se dostalo do obecnějšího povědomí poprvé v roce 1968 díky publicistickému seriálu Obrodný proces v Semilech, a to roku 2002. O čtyři roky později už byl zvolen za semilského starostu a starostoval osm let. Ale to mu bylo málo. Stal se spoluzakladatelem hnutí Starostové pro Liberecký kraj a do poslanecké sněmovny se dostal poprvé v roce 2010 na kandidátce TOP 09. Do posledních parlamentních voleb chtěl však jít s hnutím Starostové a nezávislí, které založil jako jakési „béčko“ TOP 09, v koalici s KD-.ČSL.

Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL si ale brzy mohl prozpěvovat: „Mám malý STAN, mně na nohy táhne…“, protože prognózy byly bídné. Nakonec tedy kandidovaly oba politické subjekty každý sám za sebe a do sněmovny se dostaly, i když s odřenými hřbety. Lidovci skončili předposlední a „stanaři“ jako poslední.

Chovají se však, jako by byli první a předposlední. Ale konec konců proč ne? Nadarmo se neříká, že drzé čelo je lepší než poplužní dvůr. Třeba se Pavel Bělobrádek stane za pár let prezidentem a Jan Farský premiérem. A možná že pak skončí jako Tomáš Nečas. Nebo ještě hůř. Politika je rizikové povolání.

Už proto by si měl pan Farský to vyhrožování desetiletým trestem odnětí svobody pro celou Babišovu rodinu odpustit. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.

To by měl Jan Farský jako starý skaut vědět!


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském