Chcete peníze, slušnou penzi a bezstarostný život? Chovejte se jako debil a pište o Rusku

Každičký den je člověk konfrontován s atakem obludností, o kterých den před tím vůbec nepřemýšlel. Poněvadž jen zmínka o kolosálních blbostech mu přišla jako sci-fiction, popřípadě negativně psaná pohádka, prostě…  – blbost, nestojící v podstatě za za komentář.

Svatopluk Otava

Ale doba je tak vymknutá z prostých pravidel slušnosti, že je vslatně všechno možné. I dnes. Nu, a tak tedy na portále iDNES si může každý, kdo to vydrží, počíst o vizi zvané „Čeká nás komplikovanější svět s chřadnoucími USA a těsnější EU.“

Placená trumpeta (od roku 2007), čistá „neziskovka “zvaná ˇUstav pro  mezinárodní vztahy“ zaměstnává  třeba pana Víta Beneše. Ten pán je uváděn na portále jako „výzkumný pracovník“. Soudí, že „Rusko přijde o zbytek vlivu na celosvětové dění v okamžiku, kdy „“zahraničí ztratí zájem o jeho nerostné suroviny a zbraně““.

Pan Beneš je inkluzivní pracovník? Copak „svět“ našich „hodnot a způsobu života“ ztratí někdy zájem na ruských surovinových zdrojích? Copak neslyšel a neviděl veřejně-právně publikovanou tezi Madlein Allbrightové (Ukraderná, dříve Česká televize), že je „nespravedlivé, aby jeden stát – Rusko – měl přístup k tolika přírodním zdrojům“ a že „by se měl o ně se světem podělit“?

Míněno tak, že by se evropští pitomečci začali cloumat s Ruskem například při obraně frankogermánských „hodnot“ na obranu tolerovaných fašistů Ukrajiny, za účasti východoevropského kanonenfutru? Aby kovbojíci zatím vymysleli nějaký způsob, jak Rusku ukrást Sibiř a přilehhlé územní zdroje?

A zájem o ruské zbraně? Tak tedy,…, chápu, že že nositelé „hodnot“  jsou trochu pokakaní. Naštěstí i náš současný i nový prezident má snad v tomto kontextu jasno. A bude vědět, kdy národ bude muset být skutečně povolán do zbraně.  A už žádný „osmatřicátý“.

Člověku je občas skutečně těžko, když si uvědomí, co za odpad hovoří jeho rodnou řečí. Nicméně – aspoň ty prezidentské volby jsme přežili hned v prvním kole, a nad pragmatikem Babišem bude mít kdosi, Ing. Zeman, i dozorovou roli.

Tak se omlouvám Danovi a dalším. Původně jsem slíbil, že budu psát o prezidentských volbách. Ale – mám dnes narozeniny….