TV Zemandov nestvořil Soukup, ale Moravcova ČT

Uvnitř kruhu oblíbenců prezidenta ČR je i majitel a generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup. Nijak se tím ani netají, jak jsme mohli vidět při ohlášení výsledku prezidentské volby. Mediální magnát věrně asistoval Zemanovi.

Mrdavec z žumpy ČT

TV Barrandov se postupem času vyprofilovala v hlásnou troubu Hradu a dalších politiků, kteří mají jedno společné – odpor, nebo v lepším případě averzi vůči veřejnoprávní České televizi. Tato instituce, živena koncesionářskými poplatky drahošovců i zemanovců, dokonce i těch, co nepatří do žádného tábora obou pánů, se postupem času jaksi vymkla kontrole. Kontrolou nemyslím cenzuru, ale sledování míry objektivity a vyváženosti.

V amerických volbách stála „naše“ ČT na straně Clintonové a důrazně proti Trumpovi, při konfliktu na Ukrajině div ne blahořečila odpůrce Janukovyče, za všechno špatné na světě může Putin, Babiš a Čapí hnízdo 100x a ještě jednou, a nejnověji právě skončená veřejnoprávní kampaň za zvolení Jiřího Drahoše a nekončící antikampaň proti Zemanovi (viz 168 hodin Nory Fridrichové). Ale to jsou jen ty nejkřiklavější příklady z posledních let. Médium veřejné služby je spíše názorovou platformou určité skupiny osob.

Otázky Václava Moravce jsou kapitola sama pro sebe. Na dvouhodinovém klábosení v Žižkovské věži je dnes nejzajímavější snad už jen pohled na Prahu za sklem studia. Ale už i ten musel divákům zevšednět. V podstatě to ani není skutečný slovní souboj politiků, ale spíše dostaveníčko různých politologů, ekonomů, analytiků, politických geografů a filosofů, jejichž nudné a šedivé fráze se snaží okoukaný Moravec oživit rádoby emotivně laděnými otázkami (či spíše vlastními názory).

Není divu, že se nám kdysi populární pořady České televize pomalu přestěhovaly ke konkurenci. Aréna, Duel, to vše dnes je v režii i názvem Jaromíra Soukupa, v jehož náruči našli útočiště zemanovci, okamurovci, babišovci a další. A bude hůř. Při současném neměnném trendu v ČT si politické kolbiště zprivatizují další konkurenční televize, které budou podporou určitých politiků sledovat své zájmy. V podstatě budou dělat to samé co Česká televize, ale v bulvárnějším podání. Nelze jim to vytýkat, České televizi ale ano. Její jedinou zájmovou skupinou jsou ze zákona všichni občané bez rozdílu.


Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci úřední a zpravodajské licence podle § 34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském